Legendaarne loss läheb võlgade pärast haamri alla

Sangaste loss

Tartu kohtutäitur Oksana Kutšmei müüb oksjonikeskuses avalikul enampakkumisel Sangaste lossi. Loss tegutseb hotellina ning on populaarne pulma- ja peokoht.

Sangaste lossi alghinnaks enampakkumisel on 2,6 milj EUR.

Enampakkumisele registreerimine algas täna ehk 18. 09 kl 14 ja kestab kuni 31.10.2023 kl 14.  Enampakkumine algab 31.10.23 kl 15 ja lõppeb 7.11. 23 kl 14.

Sangaste loss asub Valga maakonnas Otepää vallas ning on mõisakompleksi tähelepanuväärseim ehitis. Esmakordselt mainitakse Sangaste algupärast nime Toyvel, Theal; rahvasuus Tõhala, 1272. aastal. Kohanimi “Sangaste” pärineb 1287. aastal rajatud mõisast (Sagnitz, Sangnic, Sangenitz jne.). XVI saj. alguses olevat Sangaste olnud Vana-Liivimaal Tartu piiskopi suveresidentsiks.

Rukkikrahviks nimetatud Friedrich Georg Magnus von Bergi poolt 1875. aastal loodud talirukkisort Sangaste on vanim kasvatatav aretussort Euroopas. 

Sangaste lossis saab pidada kuni 150 külalisega pidusid. Lossihotellis on kasutusel 16 numbrituba. Kinnistu pindala on 16 229 m2 sihtotstarbega 100% ärimaa.

Täpsemalt lossist: https://www.sangasteloss.ee/

Enampakkumine viiakse läbi elektrooniliselt ja müüdava varaga on võimalik eelnevalt ka tutvuda. 

Kuulutusega saab lähemalt tutvuda Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja oksjonikeskkonnas: https://www.oksjonikeskus.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.