Pildid: väga soodne võimalus soetada maakohta haruldane maja

Fotod: KV.EE

Väga hea hinnaga on müügile tulnud Eesti mõistes haruldane maja. Hoone asub Viljandimaal Kõpu alevikus, Viljandi linnast 20 kilomeetri kaugusel.

Tegemist ei ole suure talukohaga, kuid maad on maja juures kõvasti rohkem kui alevimajal keskmiselt: ligikaudu 7000 ruutmeetrit. Maja ligidalt voolab mööda oja, mis annab võimaluse kauni parkaia kujundamiseks.

Jalutuskäigu kaugusele jääb ujumiskohaga Kõpu paisjärv, samuti apteek, pood, lasteaed, mõisakool, kirik ja raamatukogu. Alevikust on hea bussiühendus nii Viljandi, Tartu kui Pärnuga.

Maja asub teest mõnusalt eemal põlispärnade all, kuid kinnistu on siiski väga hästi ligipääsetav. Maja kuulus vanasti Kõpu kirikumõisa koosseisu. See on ehitatud üle-eelmise sajandi lõpus ja eelmise alguses kirikuteenija elumajaks.

Hoonel on kõrge viilkatus, mis võimaldab maja soovi korral isegi kolmekorruseliseks ehitada. Aknad on vahetatud, majas on sees tsentraalne vesi ja kanalisatsioon. Kolm aastat tagasi ehitati uus ahi ja taastati ajalooline korstnapits. Elektriühendus on olemas, hoovil 2015. aastal ehitatud kuur.

Vaata rohkem kinnisvaraportaalist KV.EE.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.