Kinnisvara

Tallinna järelturul on hinnakasv juba peatunud

Järelturu korterite hinnad Tallinnas juba enam ei tõuse.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kõrgemad intressid ja suured energiakulud pole korralikult veel kohalegi jõudnud, kuid turg on juba maha rahunenud ning järelturu hinnatõus peatunud, kirjutab Pindi Kinnisvara maakler Anton Novikov.

„Pakkumisi tuleb turule pidevalt juurde, nii on Tallinna järelturul aasta algusega võrreldes ligi kaks korda rohkem kaupa, kuid nõudlus on oluliselt kahanenud ja nii ongi loogiline, et oleme väga kiirelt jõudnud tasakaalupunkti. Kas vahepealne totaalne müüjate diktaat muutub lähikuudel ostjate paradiisiks, selgub siis, kui esimesed suuremad küttearved on kohal. Suurt rolli mängib ka see, kui palju majanduse pidurdamiseks lõpuks intressid tõusevad,“ selgitas Novikov.

„Kõige olulisemaks kinnisvaraturu lakmuspaberiks on Tallinna magalarajoonid, sest mis juhtub seal, kuhu ostab vara keskmine inimene, hakkab varsti juhtuma ka mujal. Erinevalt varasematest kuudest, mil pidevalt teatati uutest pöörastest hinnarekorditest, on Lasnamäel, Mustamäel ja Haaberstis pruugitud korterite tehinguhinnad augustis nina allapoole pööranud. Pakkumiste jätkuva suurenemise ning ostjate ebakindluse tulemusel see trend ilmselt jätkub. 13 aastat aset leidnud kinnisvarahindade tõus on läbi ja ees on segased ajad,“ lisas Novikov.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.