Lemmik

Ehmunud koer ründas Tallinnas välismaist toidukullerit

Kurjategija.Foto: Mupo

Esimesel jaanuaril toimus Viru hotelli juures intsident, kus toidukuller sai pureda koeralt. Omapäraseks teeb juhtumi asjaolu, et tegemist oli kahe välismaa päritolu kodanikuga.

Esimese jaanuari hilisõhtul sõitis tellimust kohale toimetav kuller Viru hotelli kõrval piki kõnniteed, kus jalutas mees koeraga. Kuna jalgrattur lähenes jalutajatele selja tagant ning tema ilmumine oli ootamatu, siis lõi ehmunud koer enese ja peremehe kaitseks ratturile hambad säärde.

Õnneks oli tegemist väiksemat sorti koeraga ning saadud vigastus ei olnud tõsine.

Kohale kutsutud mupo patrull kuulas ära mõlema poole selgitused ja veendus, et kulleril oli olemas nii töö- kui ka elamisluba, kuid kohalikke seadusi mitte tundnuna oli ta eksinud Liiklusseaduse vastu.

Nimelt sätestab seadus, et jalgratturil on keelatud sõita kõnniteel, välja arvatud alla 13-aastane jalgrattur ja tema kuni kaks saatjat ning väikelast rattatoolis sõidutav jalgrattur ja jalgrattur kui sõiduteel sõitmine tee seisukorra tõttu on oluliselt raskendatud.

Kuna kuller soovis, et tema haav üle vaadataks, kutsuti kohale kiirabi, kes puhastas haava ja soovitas vajaduse korral pöörduda EMO-sse, mida kuller järgmisel päeval ka tegi. Osapooled vahetasid omavahel kontaktid ja viisakas koeraomanik kompenseeris kullerile arstiabikulud – kokku 115 eurot.

Seekord oli tegemist rahumeelselt lõppenud juhtumiga, kuid mupole teeb muret asjaolu, et viimasel ajal on koerarünnete arv oluliselt suurenenud – ainuüksi selle aasta esimese kahe nädalaga on registreeritud viis koerarünnet, detsembris oli ründeid neli. Septembris-oktoobris aga kümmekond.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses