Lemmik

Loomaaed ootab taas inimestelt kõrvitsaid, õunu ja muid aiasaadusi

Pintsetamariinid kõrvitsaga.Foto: Karmel Ritson

Tallinna loomaaed jätkab ka sel sügisel populaarset kõrvitsate ja köögiviljade kogumist ning ootab septembris ja oktoobris neid loomaaia põhjaväravasse.

Loomaaia asukatele meeldib teatavasti kõrvitsaid süüa, aga lisaks ootavad nad meeleldi ka õunu, porgandeid ja peete. Heategevusliku kampaania korras kogutakse kõik need aiasaadused septembris ja oktoobris loomaaia põhjavärava kogumiskasti (Paldiski mnt 145).

Kõiki lasteaedu, õppe- ja huvikoole, kes soovivad oma lastega loomaaia loomadele heameelt valmistada, oodatakse osalema heategevuslikus kõrvitsate kogumiskampaanias. Kampaania korras kogutakse Omniva abiga kõrvitsaid kuni 70 lasteaialt ja õppeasutuselt ning toimetatakse need tasuta loomaaeda. Peagi avatakse registreerimisvorm, kuhu õppeasutused saavad end registreerida.

Et iga kõrvits, peet, porgand ja muu aiasaadus jõuaks värske ja kvaliteetsena loomaaia asukate toidulauale, võtab loomaaed sel aastal lasteasutustelt ning eraisikutelt vastu aiasaadusi järgmistes kogustes:

  • õunad –  3 tonni;
  • porgandid – 2 tonni;
  • kaalikad ja peedid – 1 tonn;
  • kõrvitsad – 10 tonni.

Nõuanded, mida tasub järgida loomaaia asukatele aedviljade kasvatamisel:

  • Loomaaeda tuleb tuua selliseid aiasaaduseid, mis oleksid söödavad ka inimesele. Palume mitte saata ega tuua plekilisi ja riknenud aiasaaduseid.
  • Vältimaks haiguste ja seakatku ohtu peavad kõik aiasaadused olema kasvanud alal, mis on piiratud ja kuhu metsloomadel puudub ligipääs!
  • Kõrvitsate peale palume mitte joonistada ega kirjutada! Toredaid pilte, luuletusi loomadest ja kõrvitsatest ootab loomaaed paberil või digikandjal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.