Politsei: kassi haamriga pähe tagumine ei ole julm tegu

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Politsei ei alusta oma kassi uputanud ja haamriga pähe tagunud mehe suhtes kriminaalmenetlust, vaid piirdub väärteomenetlusega, kirjutab Lääne Elu. 

Eelmisel nädalal sai Haapsalu politsei kuriteoteate koos videotega, millel on näha, kuidas eakas mees üritab oma kassi esmalt veetünni uputada, aga kuna see ei õnnestu, siis hakkab teda haamriga pähe taguma. „Politseile laekunud materjalidest nähtub, et tegemist on looma hukkamisega ja inimesel oli selleks olemas tahtlus, kuid ei ole tuvastatav, et looma hukkajal oleks olnud kindel soov looma julmalt kohelda,” ütles Haapsalu politseijaoskonna juhtivuurija Vello Palmits.

Ta selgitas, et julma viisina kirjeldatakse kohtupraktikas näiteks kannatanule põhjendamatult jõhkrate ja moonutavate vigastuste tekitamist. „Tähtis on sel juhul tuvastada, et hukkamine on toime pandud olustikus, milles avaldub teo eriline jõhkrus ja äärmine hoolimatus kannatanu elu suhtes. Antud juhul sellise käitumise tahtlust inimese tegevuses ei nähtunud. Seetõttu ei alustanud politsei selles asjas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb looma julma kohtlemist,” ütles Palmits.

Soov looma elu lõpetada oli tema sõnul siiski olemas. „Kuigi ei ole tuvastatav, et ta teeb seda julmal viisil, on tegu igal juhul lubamatu. Loomakaitseseaduse alusel on looma suhtes lubamatu tegu looma hukkumist, vigastamist või talle valu ja välditavaid füüsilisi ja vaimseid kannatusi põhjustav tegu. Seetõttu alustame selles asjas väärteomenetlust loomakaitseseaduse paragrahvi alusel, mis käsitleb looma suhtes lubamatu teo toimepanemist,” selgitas Palmits.

Looma suhtes lubamatu teo toimepanemise eest karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut. Palmits lisas, et avalduse tegijal on õigus esitada kümne päeva jooksul kriminaalmenetluse alustamata jätmise kohta kaebus Lääne ringkonnaprokuratuurile.

Avalduse teinud Loomapäästegrupi asutaja Heiki Valner märkis, et Eesti riigis täidetakse seadusi valikuliselt. „Enam pole abi isegi sellest, kui lisad avaldusele videokaadrid loomatapust. Eesti riik ja Eesti politsei on andnud loomapiinajatele rohelise tule,” nentis Valner. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.