Remont&ehitus

Selgus Tartu kesklinna suurt kvartalit planeeriv arhitektuuribüroo

Kolm Koma Arhitektide eskiisprojekt piirkonnale.

Rubriiki toetab

Tartu Näituse, J. Liivi ja K.E. von Baeri tänavate vahelise kvartali planeeringu ideevõistluse võitis Kolm Koma Arhitektid OÜ.

Tegemist oli kutsutud osavõtjatega ideevõistlusega, kus osales neli arhitektuuribürood, teatas Riigi Kinnisvara AS.

Ideevõistluse eesmärk oli Tartus vanalinna muinsuskaitsealale jääva Näituse tänav 6, Näituse tänav 2, Näituse tänav 2a, Veski tänav 26a, J. Liivi tänav 3, 5 ja 7 kinnistutest koosnevale alale linnaehituslikult parim planeeringuline lahendus uushoonestuse rajamiseks, mis võetakse aluseks edasise detailplaneeringu koostamiseks. Kavandatavast uushoonestusest moodustab 75 protsenti korterelamumaa sihtotstarve ja 25 protsenti toetav otstarve.

Žürii hindas kavandite ideelist ja vormilist kvaliteeti, vastavust ülesandele ning selgitas anonüümselt märgusõnade kaudu välja konkursi võitja. Zürii tunnistas ideevõistluse võitjaks töö “Aja Rütm. Mikroidentiteedid”. Võidutöö autorid on arhitektid Annika Laidroo, Jaano Parmakson, Lisette Tiirik ja Urmo Mets, kes esindavad Kolm Koma Arhitektid OÜ-d. Võidutöö auhinnaks on 10 000 eurot. 

Žürii sõnul on võidutöö korralikult läbi töötatud ja vormistatud lahendus, mis on leidnud parima tasakaalu planeeritavate mahtude ning olemasoleva korrapäratu keskkonna vahel.

Ideevõistluse žüriisse kuulusid žürii esimees Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, Tartu linnavalitsuse üldplaneeringu- ja arenguteenistuse juhataja Indrek Ranniku, Riigi Kinnisvara AS projektidirektor Kärt Vabrit, Riigi Kinnisvara AS arhitekt Kalle Komissarov ning Tartu linna muinsuskaitse peaspetsialist ja arhitektuuriajaloolane Egle Tamm.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.