Eile hukkus elumaja põlengus taas üks inimene

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Eile kell 23.05 sai häirekeskus teate tulekahjust elumajas Alutaguse vallas Iisaku alevikus. Tulekahjus hukkus üks inimene.

Tulekahjust eluhoones häirekeskusele teatanud inimese sõnul põles maja lahtise leegiga ning teataja hinnangul võis majas olla kaks eakat inimest. Esimesena kell 23.08 kohale jõudnud Iisaku päästemeeskond nägi, et puidust eterniitkatusega elumaja oli lausleekides. Naabritelt tuli päästjatele täpsustav info, et majas võib viibida ainult üks eakas inimene, kuna teine inimene viibib hooldekodus. Esimesel korral suitsusukeldumine ei olnud tulemuslik, sest kõiki kohti ei olnud võimalik läbi käia ja inimest ei leitud.

Sündmusele reageerisid ka päästjad Jõhvi, Kohtla-Järve ja Mustvee päästekomandodest, vabatahtlikud päästjad Iisaku ja Mäetaguse vabatahtlikest päästekomandodest, välijuht, kiirabi ja politsei. Suitsusukeldusmeeskond tõi kell 01.16 eluhoonest välja hukkunu. Hetkel tegeletakse veel kustutustöödega. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja uurimine.

Kahjuks hukkub tulekahjudes üsna palju eakaid inimesi. Igasugune tulega ümberkäimine on risk ja just eakad tihtipeale ei hinda neid riske objektiivselt. Päästeamet kutsub kõiki inimesi üles olema nõu ja jõuga abiks oma eakatele sugulastele, et traagilisi õnnetusi nendega ei juhtuks.

Kokku on sel aastal Eestis tulekahjudes hukkunud juba 34 inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.