Iittala Ultima Thule 55: Iittala täiustas ikoonilist kollektsiooni vaasidega

Fotod: Iittala

Soome disaineri Tapio Wirkkala Ultima Thule kollektsiooni 55. aastapäeva puhul viis Iittala Ultima Thule kollektsiooni interjööri kategooriasse ja tutvustab esmakordselt Lapimaa sulavast jääst inspireeritud vaase.

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid. Vaasid on valmistatud Tapio Wirkkala disaini järgi ja inspireeritud Ultima Thule algupärasest klaasnõude kollektsioonist. Vaasid on saadaval kahes erinevas suuruses: 180x192mm suuremate kimpude ja 82x97mm üksikute lillede jaoks. Lisaks läbipaistvale või linasetooni klaasile on väiksem vaas saadaval ka taaskasutatud klaasist ja mati pinnaga vitroportselanist.

Täielikult taaskasutatud klaasist valmistatud Ultima Thule vaasil on taaskasutatud klaasi olemuse tõttu jahe sinine toon. Lisaks vaasile on taaskasutatud klaasist valmistatud ka karahvin (50cl). Kõik taaskasutatud esemed on valmistatud Soomes asuvas Iittala klaasivabrikus suuga puhutud klaasi järeltöötlemisel, sulaklaasi valamisel ja kvaliteedikontrollis tekkivatest klaasijäätmetest. Nii ei jõua väärtuslikud klaasijäätmed prügilasse, vaid neist saavad taaskasutuse käigus uued esemed.

Lapimaa sulavast jääst inspireeritud Ultima Thule on disainilegend Tapio Wirkkala kuulsaim kollektsioon. Selle eksklusiivne disain peegeldab tuhandeid tunde, mis on kulunud klaasipuhumistehnika täiustamiseks, et saada kollektsioonile omane muster. 1968. aasta lansseerimise järel saavutas Ultima Thule oma kolmele väikesele jääpurikale toetuva ümara põhjaga kohese edu. Tänaseks on ikooniline Ultima Thule olnud Iittala üks tuntumaid kollektsioone juba 55 aastat. Aastate jooksul on kollektsiooni lisandunud taldrikud, serveerimisnõud ja sisustusesemed.

Tapio Wirkkala

Tapio Wirkkala (1915-1985) oli multitalendist disainigeenius, keda peetakse Soome kaasaegse industriaalkunsti juhtfiguuriks. Wirkkala suurest portfooliost leiab klaasi, mööblit, tootedisaini, skulptuuri, linnaplaneerimist, kunsti, graafikat ja isegi Soome rahatähtede disaini. Kogu oma uskumatult produktiivse karjääri jooksul pälvis Wirkkala arvukalt auhindu, sealhulgas kolm kuldmedalit Milano triennaalilt, Lunningi preemia, Pro Finlandia medal ja Prints Eugeni medal.

1946. aastal võitis Wirkkala oma esimese disainiauhinna Iittala sponsoreeritud konkursil. Tänu oma ainulaadsele kunstilisele visioonile suutis Wirkkala Iittala kunstilise juhina luua ettevõttele ülemaailmse maine. Oma legendaarse karjääri jooksul lõi andekas kunstnik Iittalale üle neljasaja klaaseseme, millest paljud, nagu Ultima Thule ja Tapio seeriad, on tänaseni populaarsed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.