Keskkonnaamet käsib kõrvaldada kuus jõele liiga lähedale ehitatud hoonet

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Mitu Tänassilma jõe ääres elavat inimest on saanud keskkonnaametilt teate, et jõe kaldast kuni 50 meetri kaugusel asuvad ehitised tuleb sealt kõrvaldada, sest need jäävad ehituskeeluvööndisse, kirjutab Sakala.

Keskkonnaameti Viljandimaa büroo inspektor Villu Serv rääkis, et amet on Tänassilma jõe ääres tuvastanud kuus keelualale jäävat ehitist – paar sauna, väikse kämpingu stiilis hoone ja kuurid –, ning keegi tahtvat sinna ka elumaja rajama hakata.

Küsimusele, miks just Tänassilma jõe äär luubi alla võeti, vastas Serv, et Tänassilmas oli plaaniline kontroll. “See oli aasta alguses teada, et me sinna läheme, ja kevadel tegimegi kontrolli.” Selliseid kontrolle on tema ütlemist mööda kavas teha mujalgi.

Asjaolul, kas keeluvööndis olev ehitis reostab loodust või mitte, pole inspektori sõnul suurt tähtsust. “Kui inimene sinna juba ehitab, siis see mõjutab keskkonda,” põhjendas ta ning lisas, et veekoguäärsed kohad on muudest õrnemad. Ta tõi näiteks ühe Tänassilma jõe äärse kämpingulaadse maja, mille juures võib näha erosiooni ehk mulla vooluvetega ärauhtumist.

Serv ning nentis, et ehituskeeluvöönd on kindlaks määratud looduskaitseseadusega, mis kehtib 2004. aastast. “Õuemaa ongi pigem vanade hoonete jaoks, mis olid juba enne ehituskeeluvööndi tulekut jõe ääres. Et siis ei peaks näiteks kuuri jõe ääres asuvast majast kusagile kaugele ehitama.”

“Mulle on samuti öeldud, et saun ei tekita keskkonnale mingit kahju,” lausus Serv. “Seadus on aga seadus. Kui sõidad autoga sajaga, siis pole nagu ka mingit kahju, aga mingi kahju ikkagi on.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.