Uudis

Pildid: Eesti abielupaar ehitas lastele unistuste mängumaja

Iseehitatud mängumaja.Foto: Liisu Kallend

Ühel Eesti lapsel on väga vedanud: tema vanemad ehitasid neile paari aastaga väga võimsa mängumaja.

Liisu Kallend räägib, et paar aastat tagasi tekkis mõte lapsele maakodusse oma väike maja ehitada. Projekti elluviimine võttis mõnevõrra aega, aga tänavu sai ehitis lõpuks valmis.

“Abikaasa tegi raskemad ehitustööd nagu vundament, karkass, katus ja muu selline, aga kergemate töödega nagu tuuletõke, sisevooder, uks, trepp, terrassipiirded, liistud ja värvimistööd sain ise hakkama,” räägib Liisu.

Majake sai lõpuks pisut üle üheksa ruutmeetri suur, aga tagantjärele leiab Liisu, et see oleks võinud pisut suurem olla. Võimalusi pakub see aga ka praeguses suuruses hulganisti: lisaks lõpmatutele mängudele saab majas pimedatel õhtutel ka filme vaadata.

Elektriühendust majas siiski pole, meeleoluvalgustitest tulukesed on patareitoitel ja kinoõhtuteks veetakse mängumajja eraldi kaabel peamajast.

Seda, et tegemist oleks suure säästuprojektiga, öelda ei saa. Päris täpset maksumust pole abielupaar välja arvutanud, aga Liisu oletab, et kogukulu võis olla pisut alla 2000 euro. “Loomulikult oleks saanud ka soodsamalt, kui oleks paremini oste planeerinud,” sõnab ta siiski.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.