Uudis

Pildid: hea hinnaga on turule tulnud vana uhke talumaja, mille juurde kuulub korralik maatükk

Foto: KV.EE

Arvestatava suurusega kinnistuga talukohad on sellised asjad, mida tikutulega taga tuleb ajada. Eriti haruldane on, kui kinnistul asub erilisemat sorti talumaja, mida pole jõutud ära eurostada.

Just selline talu ootab uut omanikku Jõgeveste külas Tõrva vallas Valgamaal. Ligi 160-ruutmeetrine maja asub 4,4 hektari suurusel kinnistul ja selle eest soovitakse 57 000 eurot.

Pika ajalooga talu on ehitatud millalgi 1920. ja 1935. aasta vahel. Elamu on ehitatud maakivivundamendile ja horisontaalpalkidest. Hoone esimene ja teine korrus on osaliselt renoveeritud ja soojustatud 1990-ndatel. Ka elektrijuhtmestiku vahetus jääb sellesse aega. 1995. aastal tehti majas viimati sanitaarremonti.

Hoone rahuldavas seisukorras osasse jääb esik, köök, kaks tuba ja panipaik. Teisele korrusele pääseb puidust treppi mööda. Seal asub esik, köök, elutuba ja kaks väiksemat tuba. Osa pööningust on välja ehitamata.

Esimese korruse elatavas osas annab sooja töökorras ahi ja puupliit koos soojamüüriga ning teisel korrusel ahi.

Maja teises osas on tänaseks hetkeks vahelagi lammutatud, samuti ka küttekolded. Oli plaan renoveerida ja teha avar läbi kahe korruse ruum. Majas on laudpõrandad, mis kaetud põrandapapiga.

Elamu lähedusse jääb ka läbivoolava veega tiik, mida puhastati viimati 10 aastat tagasi. Teisele poole tiiki jääb maakivist vundamendile ehitatud laut-küün ja ka teise lauda maakivist vundament.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.