Uudis

Põhja-Tallinnas teeb muret hoovivarguste laine

Põhja-Tallinnas teevad muret murdvargused.Foto: Shutterstock

Vargad võtsid tänavu suvel sihikule Põhja-Tallinna õued, kinnistest hoovidest varastamine sagenes seal aastaga poole võrra, näitab rahvusvahelise turvaettevõtte Rapid Security analüüs.

“Üldiselt on vargused selges langustrendis ja igasuvine suvilavarguste laine jäi tänavu üldse ära,” selgitas turvaekspert ja Rapid Security juhataja Vallo Põldma. “Kuid teises kvartalis sagenes kinnistest hoovidest varastamine aastatagusega võrreldes enam kui poole võrra, eriti sihivad vargad Põhja-Tallinna hoove.”

Põldma kinnitusel näitab tänavune suvi, et oma vara aiaga ümbritsemine ei aita. “Varastel jagub silmi nii aia kui heki taha, ka hoovivärava lukustamine varast sageli ei peata,” märkis ta. “Kõige kindlam on vara silma all või luku taga hoida. Oluline on ka, et vaid iga kuues vargus pandi toime valvekaameraga hoovist.”

Politsei- ja piirivalveamet registreeris tänavu teises kvartalis 40 vargust kinnisest hoovist, mullu samal ajaga registreeriti neid 26. Pooltel vargusjuhtudel ulatus kahju üle 500 euro, enim hoovivargusi pandi toime õhtul kella kuue ja südaöö vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.