Uudis

Uje ja halvasti koheldud Ruby vajab inimese puudutust

Pelglik Ruby.Foto: Võru loomade varjupaik

Nooruke Ruby kardab inimesi, ju on talle liiga tehtud. Ometi on ta praegu Võru varjupaigas vabatahtlike hoole all, kes lihvivad tema suhtlemisoskust ja aitavad hirmust üle saada.

Ruby pole veel aastanegi, on juba saanud tunda elu tumedamat poolt. Ühel päeval ilmus mustakarvaline koer Võrumaal asuva talu juurde. Ta oli pelglik, kuid otsis justkui inimese abi, kirjutab Võru loomade varjupaik oma Facebooki lehel.

Ruby võttis küll pererahvalt toitu, aga usaldust neile ei kinkinud. Nii ta tuli, sõi kõhu täis ja kadus jälle metsa. Keegi ei teadnud, kuhu.

Ümberkaudsed pered ei tunnistanud teda omaks, ometi oli koeral kaelas rihmalaadne toode. Samuti käidi läheduses otsimas, kas kuskil on näha tema magamisaset, aga polnud sedagi.

Kord ilmus koer õuele, kinnas suus, ja oli näha, et see oli tema lelu, sest kindapüüdmise mäng oli Rubyl selge. Pere soovis väga, et Rubyst saaks nende koer, meelitades teda maiuspaladega aeda. Paraku oli koera hirm inimese suhtes nii meeletu, et ta kaevas paanikas ennast aia alt läbi ja kadus kui tuul.

Selline käitumine räägib meile nii mõndagi Ruby mineviku kohta – inimene on teda väga halvasti kohelnud, ta on saanud väga haiget. See sügav kogemus peegeldub koera käitumises, usaldus inimeste vastu on kadunud.

Et Ruby jooksis ka suurel maanteel autode vahel, ei saanud selline olukord jätkuda. Töökogemust ja kavalust kasutades õnnestus varjupaiga töötajatel Ruby varjupaika toimetada.

Rubyle tehti veterinaarne ülevaatus, ta tervis on korras. Lisaks sai koer korraliku kaelarihma ja oma kuudiga aediku. Uues olukorras Ruby lausa tardus, sest hirm oli nii suur.

Varjupaigainimeste oskuslik lähenemine ja suhtlemine toob järk-järgult esile koera tegelikku loomust. Ta on küll veel uje, kuid juba saab uudishimu hirmust võitu. Ruby ajab kõrvad erksalt kikki ja liputab saba, kui näeb inimesi.

Pai tegemiseni veel ei ole jõutud, kuid küll tuleb ka see päev. Praegu tuleb lihtsalt tunnistada tema suuremat isikuruumi.

Päev päeva järel lihvitakse Ruby suhtlemisoskust ja varsti lööb koer särama nagu teemant. Siis on õige aeg minna uude koju, kuid enne seda tuleb teha tavapärased protseduurid: kiibistamine, vaktsineerimised, parasiiditõrjed ja steriliseerimine.

Kuna kõik kokku läheb maksma 210 eurot, vajab Ruby abi. Koera saad toetada siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.