Just see mööbliese pakub taevalikku naudingut ja tekitab tunde, nagu istuksid koheval pilvel

21. sajandi märksõnaks on mugavus. Kontorites on massaažitoolid ja pingpongilauad, riietuses ruulib vabaajastiil, kvaliteetset restoranitoitu võib süüa ka kodus diivanil ning poes käimiseks ei pea rügama rahvast täis kaubanduskeskustes.

Loomulikult ootame samasugust mugavust ka oma mööblilt. Mis võiks aga olla mugavam peale pikka tööpäeva kott-toolile vajumisest?

Miks on kott-tool nii mõnus?

Kott-tool on mööbliese, mis kohaneb täielikult sinu kehakujuga. Seega ole sa suur, väike, pehme või nurgeline — kott-tool armastab sind just sellisena, nagu sa oled. Selles istumine on taevalik nauding ja tekitab tunde, nagu istuksid koheval pilvel. Kõlab justkui unistus, kas pole?

Kuidas valida endale õige kott-tool?

Kui oled otsustanud selle unistuse endale tuppa tuua, siis võiksid kõigepealt läbi mõelda, milline kott-tool sobib sinu kodu ja elustiiliga kõige paremini.

Kott-tool lastetuppa

Valikut aitab kergendada, kui mõtled juba eos läbi, kuhu sinu kott-tool kodus maandub. Kui lastetuppa, tuleb arvestada sellega, et kott-toolil oleksid sangad, et laps saaks seda mõnusasti mööda tuba lohistada. Ka võiks see olla mitte liiga kõrge. Keegi ei taha ju, et pisike putukas oma kott-troonilt kukkudes haiget saaks.

Kuna lapsed on aktiivsed, siis nendega juhtub “asju”. Kas kukub jäätis kattele või tormab mõni väljast müramast tulnud mudilane mudaste riietega kott-toolile. Sel puhul teeb sinu elu tunduvalt lihtsamaks kergesti pestavast kangast valmistatud kott-tool.

Kott-tool aeda või terrassile

Kui otsid kott-tooli aeda või terrassile, peaks uus mööbliese olema ilmastikukindel. Kindlasti peab kott-tooli kangas olema veekindel ning oleks hea, kui see ei pleegiks kohe esimese suvega ära.

Tähelepanu tasub pöörata ka luku materjalile. Metallist lukud nimelt võivad välitingimustes roostetama hakata.

Kott-tool kodukontorisse

Ehkki kott-tooli peamine eesmärk on pakkuda lõõgastust ja end lihtsalt mugavalt tunda, sobib see mööbliese ideaalselt ka kodukontorisse. Parimad ideed tulevad ju ikka siis, kui oled läpaka välja lülitanud ning koeraga jalutama läinud või seisad parasjagu kuuma duši all. Sama efekti tekitab ka kott-tool.

Ütleme, et lubad endale väikse puhkepausi ning lased kehal vajuda tooli pehmesse kaissu. Võib kihla vedada, et juba paari minuti pärast tekib pähe lahendus probleemile, mille kallal enne mitu tundi pusisid.

Kodukontorisse sobivad ideaalselt väiksemad kott-toolid, mis ei võta palju ruumi, küll aga pakuvad maksimumannuse mugavust.

Kott-tool elutuppa

Elutuppa kott-tooli otsides mõtle, kui palju inimesi leboala kasutama hakkab. Kui vaid sina ja su kaaslane, siis piisab täiesti traditsioonilisest ühe- või kaheinimese toolist, lamamistoolist või väiksest diivanist.

Kui sul on aga suur pere või korraldad nädalavahetustel sõpradele lauamänguõhtuid, siis võiksid kaaluda kott-tooli komplekti soetamist. Nii ei pea ükski sõber ega pereliige taburetil istuma, samal ajal kui kõik teised on ennast eriti mõnusasti kott-toolidel sisse seadnud.

Poroloon või graanulid — kumb variant on parem?

Kindlasti tasub enne kott-tooli koju viimist ka selle sisse piiluda. Kõige mugavam ja vähem peavalu tekitab kott-tool, millel on olemas sisekott. Nii ei ole karta, et kui katet kogemata vigastatakse, on terve põrand graanuleid täis.

Kumb aga valida — kas porolooni või graanulitega täidetud kott-tool? Vaatame üle mõlema toolisisu plussid ja miinused.

Poroloonsisuga kott-tooli eelised on järgmised:

  • kestab kauem,
  • erinevalt graanulitega täidetud kott-toolist ei pea sisu vahetama,
  • säilitab kuju,
  • kui tool läheb katki, on lihtsam koristada, sest poroloonitükid on suuremad kui graanulid.

Teisalt on poroloonsisu graanulitest raskem ja seetõttu on porolooniga täidetud kott-toole keerulisem ühest kohast teise tõsta.

Graanulitega täidetud kott-tooli eelised on:

  • mugavus — graanulid kohanevad keha kujuga ja neil on ülimõnus lõõgastuda,
  • kerge kaalu tõttu on seda mugav toas või õues ühest kohast teise tõsta,
  • graanulid on niiskuse- ja kuumakindlad,
  • hea kasutada välitingimustes.

Kõige tähtsam on kott-tooli valimisel usaldada enda sisetunnet. Kott-tool võiks tekitada hea tunde ja kindlasti ka pisut lapselikku elevust.

Vaata lisa veebilehelt PuskuPusku.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.