Majaehitus jõudis voodrilaudadeni. Kodumaisel puidufirmal on lahendus, mis sobib kõigile ja kõikjale

Voodrilauad viimistlustehases kuivamas.Foto: Natural AS

Maja ehitades või remonti tehes otsivad inimesed üha enam säästlikke ja keskkonnasõbralikke lahendusi. Üheks võimaluseks on pöörata pilk kohalike tootjate poole, kes pakuvad kvaliteetseid ja kestvaid ehitus- ja viimistlusmaterjale. 

Maja viimistledes läheb vaja ka välis- ja sisevoodrilaudu. Järvamaal Koerus asuva puidutööstusettevõtte AS Natural esindaja Sten-Erich Kann soovitab vaadata puidu poole. “Puit on kõige väiksema ökoloogilise jalajäljega ehitusmaterjal, ainus taastuv ressurss ning iga laud on omamoodi mustriga ja “elav”,” märgib ta. 

Õigesti töödeldud puitmaterjal on vastupidav ja kergesti hooldatav. Kann rõhutab, et Naturalil on olemas oskused ja vajalikud sertifikaadid ka nõudlikemate lahenduste pakkumiseks. Näiteks ka tule levikut takistavad viimistluslahenduste pakkumine, mis ehitusregulatsioonides üha enam levinud.

Neile, kes soovivad tellida endale juba lõppviimistletud laudu, soovitab Kann valida tehases värvitud lõpptoote. “Lisaks tehases viimistletud voodrilaua kvaliteetsemale ja vastupidavamale värvikihile toob see ka rahalise kokkuhoiu,” selgitab ta.

“Skandinaavias värvitakse tehases 90 protsenti laudadest ja eks see suund on meil sama. Maakodus puhkuse ajal isetegemist me kindlasti lõpetada ei taha ja meie tootevalikusse jääb ka naturaalne puit,” lisab Kann. Voodrilaua värvimise, hoolduse ja paigaldamise kohta leiab kodulehelt ka juhiseid.

Vastupidav ja ilus sisevoodrilaud

Natural pakub laias valikus sisevoodrilaudu, mis mitte ainult ei lisa ruumile soojust ja hubasust, vaid on ka vastupidavad ja esteetilised. Naturali sisevoodrilauad on valmistatud peamiselt kvaliteetsest kuusest ning selle tulemusena säilitavad need oma välimuse ja omadused pikki aastaid. Kliendid saavad eri stiilide ja viimistluste vahelt valida just sellise, mis sobib nende koju ideaalselt. 

Kestvad ja ilmastikukindlad välisvoodrilauad

Välisvoodrilaudadest rääkides on ülioluline vastupidavus ja ilmastikukindlus. Naturali välisvoodrilauad on tuntud oma kvaliteedi poolest: need peavad vastu karmidele ilmastikuoludele ja säilitavad kauni väljanägemise aastateks. Välisvoodrilaudade valikus on erinevaid mõõte ja viimistlusi, mille hulgast leiab õige igaüks. 

Kui päris kindel oma valikus veel ei olda, siis on võimalik tellida toonide võrdluseks näidised. “Välisvoodri näidiste tellimine on klientide poolt juba üles leitud ja tellitakse toonide võrdluseks omale 2×30 cm lauajupp,” selgitab Kann. 

Viimistletud välisvoodrit valides soovitavad Naturali eksperdid kuusepuitu männile. Kuusk eritab vähem vaiku ja on stabiilsem ning ühtlasem ehk seal on vähem oksakohti. Oma erilise rakuehituse tõttu imab kuusepuit vähem niiskust ning seetõttu on niiskusest tingitud muutused puidus väiksemad. See tagab ka värvikihi oluliselt pikema eluea.

Täna tellimisel aga sügisest laost ostetav Vintage seeria. See on küll mõeldud peamiselt seintesse, kuid neid on kasutatud ka laes. Foto: Natural AS

Erilahenduseks võta appi Naturali spetsialistid

Natural on viimistlustehast arendanud alates 2020. aastast ning selle aja jooksul on lisatud valikusse üha rohkem valmistooteid, mida saab osta otse laost ja e-poest. “Sellel sügisel on plaanis laotoodete arvu suurendada. Näiteks lisame Vintage seeria ja e-poodi tootenäidiste tellimise. Lattu on tulemas ka soojemad valge tooniga lauad, mis on vastupidavad ja lihtsalt puhastatavad.” 
Kui on käsil aga suurem ehitamine või soov tellida midagi erilist, näiteks otsatappidega laudu või harjatud, prinditud, termotöödeldud puitu, siis on abiks Naturali projektimüügi meeskond, kus iga tööd vaadatakse eraldi projektina.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.