Sisuturundus

Unetu öö tagajärgi on raske korvata: mis on mõnusa une saladus?

Inimese jaoks on magamine eluliselt oluline tegevus ning unetu öö tagajärgi on raske korvata.Foto: Slept

Igaüks meist teab, kui tore on hommikul ärgata värske ja väljapuhanuna, täis suurt indu ja tahet kohe uue päeva tegudele asuda. Jaa, see tunne on uskumatult hea. Kuid paraku pole kõik meie hommikud sellised. Mida siis teha, et hommikuti oleks meeldiv ärgata ning keha ja vaim oleksid korralikult välja puhanud?

Nendel hommikutel, mil äratuskella helina peale sooviks teki üle pea tõmmata, teise külje keerata ja edasi põõnata, tundub, et päev ongi juba rikutud. Väsimus on suur ja tuju on nullis ning teha ei taha ka mitte kui midagi. Miks see on nii?

Tegelikult on põhjus üpris lihtne – meie uni on mingil põhjusel olnud kehv või ebapiisav ja me pole korralikult välja puhanud. Inimese jaoks on magamine aga eluliselt oluline tegevus ning unetu öö tagajärgi on raske korvata. Oma eluajast veedame kolmandiku voodis magades ja seetõttu tasuks hoolega valida kvaliteetne ja mugav voodi, mis lahendabki kohe suurema osa meie uneprobleemidest.

Kvaliteetsed ja loodussõbralikud materjalid

Slept on Eesti kaubamärk, mis pakub voodeid ja unetooteid, kõike seda, mida hea une magamiseks ning hommikul värskena ärkamiseks vaja. Slepti unetargad pole teistest inimestest küll rohkem maganud aga nad on selle valdkonnaga tegelenud alates 2001. aastast.

Slept on oma toodete puhul eeskujuks võtnud Skandinaavialiku magamismugavuse. See tähendab, et loodud voodid kohanduvad magaja keha järgi, mitte vastupidi. Voodid valmivad käsitööna ning neis on kasutatud materjale, millel on ÖkoTex sertifikaat. See kinnitab, et madratsid on vabad tervisele ja loodusele kahjulikest ühenditest. Lateks on pärit pika traditsiooniga Belgia ettevõttest, kus kasutatakse tootmises uudset keskkonnasäästlikku meetodit ning vedrude tarnija on pika ajalooga ning kõrgelt hinnatud Taani tootja.

Magamismugavus

Üldiselt on levinud arvamus, et mida kõvem madrats, seda parem uni. Slepti unetargad aga kinnitavad, et see pole sugugi nii. Madrats peab vormuma magaja keha järgi, andma head energiat. Alati ei maksa arvata, et jäik madrats on hea. Hoopis olulisem on, et see oleks kehale sobilik. Näiteks kõhuli magajad eelistavad jäigemat ja külili magajad pehmemat. 

Milles siis seisneb magamismugavus? Iga inimese keha on erinev – erinev on õlgade laius ja puusajoon, samuti pikkus ja kaal. Selleks, et kogu keha saaks õigesti toetatud, kasutab Slept oma madratsites tsoonilisi vedruplokke. See tähendab, et seal, kus keha surve madratsile tugevam (õlg, puus), on vedrud pehmemad ja keha vajub madratsi sisse. Reie ja talje kohal jälle, on vedrud tugevamad ja toetavad neid mõnusalt.

Slepti targal madratsil magades on kogu keha kenasti tasakaalus ja saab rahulikult lõdvestuda. Inimese keha pole ju ühtlase kaaluga puunott ja need madratsid saavad sellest aru ning kohanduvad just sulle sobival moel. Ära jäävad hommikused selja- ja kaelavalud ning uus päev saab rõõmsalt alata.

Slepti madratsid ongi ärkamiseks loodud! Tähtis polegi niivõrd see, kuidas sa magad vaid hoopis see, kuidas sa ärkad. Mugavalt ja hästi maganuna võib meist igaüks hommikuinimene olla! 

Seda, kuidas need värske hommiku madratsid tunduvad, saab proovida Slepti salongis, Tartu mnt 56, Tallinnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.