Need elemendid loovad hubase terrassi

Kevad on saabunud ja üha enam veedetakse aega terrassil või õuealalFoto: Pixabay

Kevad on ukse taga ja käes õige hetk üle vaadata, kas kõik vajalik on aianurga või terrassi loomiseks olemas. Kui peamine aiamööbel on juba varasematel hooaegadel soetatud, soovitame keskenduda nüüd väiksematele, aga mitte üldse vähem olulistele sisustuselementidele – need muudavad õueala eriti õdusaks ja hubaseks. Millised on need esemed?

Soojuskiirgur pikendab õuehooaega

Kui sul on mõnus, funktsionaalse mööbliga sisustatud terrass või aianurk, siis miks mitte võtta sellest kõik, mis võtta annab. Pikenda õuehooaega, soetades soojuskiirguri. Soojuskiirgur annab soojatunde, millest varakevadistel päevadel jääb veel vajaka ning aitab pikendada ka hilissuviseid augustiõhtuid. Naudi õues aja veetmist ning vestlusi oma perekonnaga.

Söögilaua või võrkkiige lähedusse asetatud soojuskiirgur annab vajaliku soojatunde, et olla õues kauem aega. Vali kas soojuskiirgur, millel on alus ja jalg, või selline, mille saab kinnitada seinale. Kui terrass on suurem, siis võib vaja minna mitut soojuskiirgurit, et soojust jätkuks suuremale alale ja kõikidele inimestele.

Erinevast hinnaklassist soojuskiirgurid leiad Kaup24 ja Hansaposti valikust. Osta mugavalt veebist, pikenda suve ja sisusta terrass, mis on tõeliselt mõnus ja soe.

Õuevalgustid loovad hubase valguse

Nii nagu oma kodu sisustamisel oled valgustuse põhjalikult läbi mõelnud, tuleb seda teha ka terrassi või õueala puhul. Õuevalgustid jagunevad mitmesse alamkategooriasse ja nende valimisel tuleb lähtuda sellest, milleks ja kus soovid neid kasutada.

Kui terrassil on sein, osta seinale kinnitatavad lambid. Sel ajal, kui terrassi ei kasutata, saad õuevalgustid jätta põlema, et need valgustaksid maja või hooviala. 

Peenardesse või teeradade äärde sobivad spetsiaalsed dekoratiivsed aiavalgustid. Need toovad õhtuhämaruses esile nii kõik sinu kaunid lillepeenrad kui ka teerajad, mis viivad kõrvalhoonetesse.

Tõeliselt hubase efekti annavad kergelt kollaka valgusega valgusketid, mida saab tõmmata üle kogu terrassi või paigaldada seina külge. Loo hubane ja romantiline õhustik, et korraldada meeleolukaid õhtusööke ja nautida head ja paremat lõkke ääres.

Ilmastikukindlad tekstiilesemed on asendamatu igal terrassil

Pehmed toolipadjad, pleedid ja vaibad loovad mugava keskkonna. See on hea viis muuta aiamööbel veelgi mõnusamaks. Kui sul on puidust aiamööbel, kuid pole sellele veel pehmeid patju soetanud, siis nüüd on õige aeg. Leia sobivas mõõdus aiapadjad ja säti need toolidele ja pinkidele, et istumiskohad oleksid pehmed. Samuti pakuvad need jahedatel õhtutel soojust.

Kui soovid, et tekstiilid peaksid aiamööblil kaua vastu, siis vali välitingimustesse sobivad tooted. Need on tihti kiiresti kuivavad ja peavad päikesekiirgusele hästi vastu. Siseruumidesse mõeldud tekid-padjad ei pea õues sama kaua vastu kui spetsiaalsed sisustuselemendid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.