Parim õhk-vesi soojuspump eramajja ja korterisse

Daikini õhk-vesi soojuspumba siseosa.Foto: soojuspumbad.ee

Kui olete oma maja või korteri küttesüsteemi vahetamas, võib teil tekkida küsimus, kuidas valida parim õhk-vesi soojuspump, mis on kuluefektiivne ja piisavalt tõhus, et tagada soojad eluruumid ja tarbevesi.

Me mõistame teid, kui suur tootevalik on pea sassi ajanud ja te ei ole kindel, milline on parim õhk-vesi soojuspump. Selle parandamiseks, oleme kokku pannud juhised, millele pöörata tähelepanu uue kütteseadme soetamisel. Tutvuge juhistega!

Kolm soovitust, kuidas valida parim õhk-vesi soojuspump

Pole imekspandav, et eestlaste huvi on õhk-vesi soojuspumpade vastu aina kasvanud. Tegemist on kütteseadmega, mis on keskkonnasäästlik ja efektiivne. Samuti suurepärane alternatiiv maaküttele, kuna seda tüüpi õhksoojuspumba paigaldus on lihtsam ja soodsam.

Õhk-vesi soojuspumba tööpõhimõte on lihtne, see kasutab looduses olevat soojusenergiat, et kütta soojaks meie toad ja vee. Millist õhksoojuspumpa valida? Leidke parim õhksoojuspump järgmise kolme soovituse põhjal!

Vaadake, milline on seadme sesoonne soojustegur

Sesoonne soojustegur ehk SCOP iseloomustab kütteseadme efektiivsust kogu kütteperioodi kohta. Kuna näitajat on võimalik määratleda erinevatel alustel, tuleb enne seadmete omavahelist võrdlemist välja selgitada, kas välja on toodud sooja, keskmise või külma kliima SCOP.

Valige sobiv küttevõimsus

Küttevõimsusest sõltub see, kas seade täidab teie vajadused ära. See sõltub omakorda sellest, kui suure maja või korteriga on tegu; kas elamu on soojustatud, milline on selle soojapidavus, kas kasutusel on radiaator- või põrandaküte ja kui suur on teie pere.

Parim õhk-vesi soojuspump on piisavalt võimas, et tagada soovitud sisetemperatuur ja sooja vee kogus, et ka kõik pikad vanniskäigud saaksid tehtud. Valiku tegemiseks soovitame välja selgitada küttevõimsuse välisõhu arvutuslikul temperatuuril, milleks on üldjuhul umbes -21°C.

Arvestage nii energiasäästlikkuse, disaini kui ka müraga

Vähem olulised pole ka muud tegurid, nagu näiteks õhk-vesi soojuspumba elektrikulu, seadme disain kui ka müra, mis selle töötamise ajal tekib. Kõik need näitajad on kirjeldatud lahti iga seadme tootekirjelduses, sõltuvalt sellest kas ja mil määrab midagi neist teie jaoks tähtis on, tuleb leida parim õhk-vesi soojuspump.

See tähendab seda, et soojuspumpade võrdlus on möödapääsmatu, et valida välja parim õhk-vesi soojuspump, mis vastab nii teie energiavajadusele, eelarvele ja ka muudele vajadustele.

Parim õhk-vesi soojuspump 2022/2023 

Soojuspumba valik sõltub mitmestest tegurites ja seetõttu ei saa tuua välja ainult ühte kõige paremat seadet, küll aga saame teile tutvustada populaarsemaid õhk-vesi soojuspumpasid 2022/2023 hooajal. Ehk siin nimekirjas on ka teie parim õhk-vesi soojuspump?!

Erinevatele vajadustele leiab sobiva kütteseadme nii Daikini kui ka Midea valikutest. Tutvustame teile mõlema kaubamärgi parimaid tooteid, millega tasub lähemalt tutvuda. Esimeseks on Euroopas toodetud Daikin Altherma 3 õhk-vesi soojuspump, mis sobib hästi meie kliimavöötmesse, sest töötab efektiivselt ka -25 °C juures. Samuti sobib see nii põranda- kui ka radiaatorküttega hoonetesse. Valida saab kahe erineva suurusega (180 ja 230 l) integreeritud boileri vahel ning soojuspumba kasutamise muudab mugavaks eestikeelne menüü.

Midea M-Thermal on teine õhk-vesi soojuspump on saadaval küttevõimsusega alates 4kW kuni 16kW. Valida saab kas eraldiseisva või integreeritud boileriga mudelite vahel. Midea õhk-vesi soojuspump kasutab keskkonnasõbraliku R32 külmaainet ja töötab efektiivselt madalatel välistemperatuuridel.

Kolmas seade, mida välja tuua, on Thermia kaubamärgi Athena 14HC ja Athena 18HC. Need Euroopas toodetud seadmed on efektiivsed madalal välistemperatuuril (-20 °C) ja sobivad hoonetesse, kus on radiaator- või põrandaküte. Kõigele lisaks on olemas jahutuse võimekus ja basseini kütmise funktsioon.

Usaldusväärne soojuspumpade maaletooja Airwave aitab teid parima seadme valimisel. Võtke ühendust ja avastage Midea, Daikin ja Thermia õhksoojuspumbad ning maaküte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.