Kasulikud nipid, kuidas reisil olles püsikuludelt kokku hoida! 

Kuidas reisil olles raha säästa?Foto: Shutterstock

Reisimine on teadagi üsna kulukas ettevõtmine. Kuid nutikalt planeerides saab seda teha nii, et sinu eelarvesse suurt auku ei tekigi. Perfi juht Karin Lõhmuste jagab nippe, kuidas pikemale reisile minnes püsikuludelt kokku hoida ja osa reisirahast tagasigi teenida! 

Rendi oma kodu välja 

Eestlastele on oma kodu väljarentimine veel üsna võõras teema, kuid näiteks skandinaavlased on selle Lõhmuste sõnul juba hästi omaks võtnud. 

“Seal on tavapärane, et nädalavahetuseks puhkama minnes renditakse kodu AirBnb kaudu välja,” viitab ta sellele, et kodu ei pea rentima välja vaid siis, kui minnakse pikemaks ajaks välisriiki. Vastupidi – ka nädalavahetus pealinnas võib olla hea võimalus oma suvepealinna kodu pealt tulu teenida. 

Lõhmuste rõhutab, et kindlasti peab kogu pere rentimise osas ühel meelel olema. Ja nii nagu mis tahes muus äris, on ka kodu välja rentimises omad riskid. “Kui AirBnb tundub liiga riskantne, siis võib rentida ka tuttavatele ja sõpradele,” lisab ta veel ühe võimaluse, kuidas puhkama minnes pisikest passiivset sissetulekut saada. 

Kasuta koduvahetust

Taaskord võimalus, mis veel eestlaste seas kuigi populaarne pole, kuid mida tasapisi juba katsetatakse. Sõbral on korter Dubais, kuid sinul mõnus maamaja Saaremaa metsade vahel? Miks mitte teha omavahel diil, et tema saab võtta aja maha vaikses maakohas ja sina osa suurlinnamelust.

Selline variant aitab säästa reisikuludelt ja kindlasti on ka riskid väiksemad kui AirBnb puhul. Sina hoiad sõbra kodu nagu enda oma ja tema (loodetavasti) sinu oma samamoodi. 

Anna auto rendile

Kui sa just autoga reisile ei lähe, jääb ka sinu neljarattaline pikema puhkuse ajal niisama seisma. Ja on ju teada-tuntud tõde, et pikalt seismine autole head ei tee. Miks mitte hoida siis oma auto töös ja samal ajal ka pisikest lisaraha teenida? 

Sarnaselt kodu rentimisele on siin kaks varianti: kas rentida oma tuttavatele või kasutada platvorme nagu näiteks Autolevi, GoMore, jpt.

Veel mõned soovitused 

Lisaks eelnevatele soovitustele on veel mõned nipid, kuidas kodukulud reisi ajaks miinimumi viia ja teha reisi jaoks eelarvesse rohkem ruumi. 

  • Vaata arved üle. Hea ülevaate oma püsikuludest saad Perfi  platvormil. Seal on võimalus vaadata, kuidas teie pere kulud kuust kuusse on muutunud ja kas kuskil on kokkuhoiukohti. Võib-olla saaksid näiteks telefoni- või telepaketi soodsamaks? Või hoopis vahetada jõusaali, et kuutasu soodsam oleks? 
  • Kõik seadmed stepslist välja. Pikemaks ajaks kodust ära minnes tõmba stepslist välja kõik seadmed, mis vähegi elektrit tarbivad (k.a külmik, teler, ruuter). 
  • Valgustid välja. Kui sinu kodus on näiteks riiulitel pisikesed leedvalgustid või hoovis õuevalgustid, siis reisi ajaks tasub need välja lülitada. See ei mõjuta elektriarvet väga palju, kuid suured asjad algavad väikestest sammudest. 
  • Keera vesi kinni. Eelkõige on see ohutuse jaoks, kuna kraan võib hakata lekkima või toru ootamatult puruneda. Teiseks aitab see pisut säästa veearvelt, kui segisti või WC-pott peaks “tilkuma”. 
  • Tellimused. Pikema reisi eel tasub vaadata üle ka igakuised tellimused, nagu Netflix, Spotify, mängud jms. Kas reisides kasutad neid või maksaksid sa nende eest tühja? 
  • Naabrivalve. Anna naabrile teada, et lähed pikemaks ajaks ära, ja palu, et ta hoiaks sinu kodul silma peal. See aitab ennetada koju tulles ebameeldivaid “üllatusi”. Kindlasti veendu, et paneksid kõik väärtusliku silme alt ära ega jätaks jalgrattaid, hinnalisi grille jms hoovi laokile. 

Soovid haarata kontrolli oma rahaasjade üle? Perfiga on see üllatavalt mugav! 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.