5 nippi, kuidas naabritega tutvust teha

Naabrid võivad üksteisele kasulikuks osutuda ning pakkuda pisikesi teeneid, mis elu lihtsamaks teevad. Foto: Bonava.

Uude elukohta kolides on igati mõistlik võimalikult vara oma naabreid tundma õppida ning nendega head suhted luua. Tihti on naabrid ainsad inimesed, kes mingites olukordades abi saavad pakkuda ja lisaks loovad naabritevahelised head suhted mõnusa õhkkonna ning turvatunde terves majas. Tutvuse alustamine võib põhjamaiselt kinnise loomuga inimestele pisut keerukana tunduda, seega jagame mõned nipid, kuidas sellega pihta hakata.

Loo ühine sotsmeediagrupp

Üheks lihtsaimaks viisiks naabritega suhtlema hakata on luua Facebookis või mõnes muus sotsiaalmeedia kanalis oma grupp. Kinnises grupis on majaelanikel hea jagada jooksvaid uudiseid, leida vastused kiiretele küsimustele või leppida kokku erinevaid kokkusaamisi. Kirja teel suhtlemise eeliseks on võimalus ise valida, kui sageli ja millal suhtlus toimub. Mõned inimesed on suurema suhtlusvajadusega kui teised ning kui grupis on rohkem inimesi, jaguneb ka vastutus suhtlemise eest kõigile.

Eriti tore on ise olla grupi loojaks, kuna kontaktide kogumiseks on vaja naabritega näost näkku suhelda. Nii saavad inimeste näod ja nimed kiiremini selgeks ja soovi korral saab pisut pikemaltki juttu ajada.

Üllata naabreid isetehtud küpsetistega

Kellegi võõra ukse taha minna on alati lihtsam, kui on mingi põhjus või eesmärk. Lihtne ja läbiproovitud nipp on küpsetada kook ning viia see naabrile ukse taha. Kui naabreid on palju, võib pakkuda terve koogi asemel paari tükki või teha hoopis küpsiseid, mida on lihtne mitme korteri vahel jagada. 

Küpsetamise asemel võib teha ka mõne muu toreda üllatuse, näiteks lasta lapsel joonistada „tere tulemast“ kaart. Peaasi on näidata oma sõbralikkust ning valmisolekut tuttavaks saada. 

Lihtne ja läbiproovitud nipp on küpsetada kook ning viia see naabrile ukse taha. Foto: Bonava.

Korralda ühine tutvumisüritus

Pisut rohkem organiseerimist nõuab ühise tutvumisürituse korraldamine. Eriti tore, kui seda saaks korraldada ilusa ilma korral väljas näiteks pikniku vormis. Kindlasti ei tasu kogu organiseerimist ja söökide vaaritamist enda peale võtta – iga osaleja võiks midagi meelepärast kaasa tuua, mida ühiselt maitsta saaks. Nii tekib ka rohkem jutuainet, sest koos nauditakse üksteise valmistatud toite – saab küsida retsepti või leida ühiste toidueelistustega inimesi.

Ürituse ajaks on hea välja mõelda ka mingi ühistegevus. Näiteks teha tutvumisring, kus igaüks ütleb midagi enda kohta või leida mõni muu mänguline lahendus, kuidas omavahelisele suhtlemisele hoog sisse anda.

Eriti tore, kui tutvumisüritust saaks korraldada ilusa ilma korral väljas näiteks pikniku vormis. Foto: Bonava.

Paku naabrile oma abi

Hästi toimib ka oma abi pakkumine olukordades, kus näed, et saaksid mõnele naabrile kasulik olla. Näiteks kolimise ajal saab pakkuda abi kastide tõstmisel või liftiukse hoidmisel, väikelapsega naabri puhul võid aidata käru tõsta või vanematel inimestel toidukotte kanda.

Kolimise ajal saad pakkuda abi kastide tõstmisel või liftiukse hoidmisel. Foto: Bonava.

Liitu sarnaste huvidega inimestega

Esmatutvuse loomisel on abiks õige momendi leidmine. Kui sul endal on väiksed lapsed ning viibid nendega maja lähedal mänguväljakul, siis on lihtsam juttu alustada teiste lastevanematega, kes samuti oma lastega välja on tulnud. Tihti on lapsed ise innukad uute tutvuste loojad, mis mõjub jäämurdjana ka vanemate omavahelisele suhtlemisele.

Kui sul on koduloom, kellega väljas jalutamas käid, on tore liituda naabriga, kes samuti oma koeraga õues on. Miks mitte teha ühine tore jalutuskäik ja samal ajal kasutada seda aega ka omavahel tutvumiseks?

Kui sul on koduloom, kellega väljas jalutamas käid, on tore liituda naabriga, kes samuti oma koeraga õues on. Foto: Bonava.

Naabritega suhtlemisel on palju eeliseid. Üksteise tundmine ja koos millegi tegemine suurendab tunduvalt kogukonnatunde tekkimist ja inimeste emotsionaalset heaolu. 

Naabrid võivad üksteisele kasulikuks osutuda ning pakkuda pisikesi teeneid, mis elu lihtsamaks teevad. Vajadus laenata puuduolevat toiduainet või tööriista, paluda võimalust helistada, kui mobiil on kuhugi ära kaotatud, on tõeliselt tore ja mõnedes olukordades ka ülimalt vajalik.

Head suhted naabritega annavad tervele elukeskkonnale väärtust juurde, sest kodu ei piirne vaid oma korteri nelja seinaga. Lisaks ei tasu alahinnata võimalust, et algul kinnisena tunduvast võõrast võib aja jooksul saada teie sõpruskonna liige. Loe ka sellest, kuidas kodukoha naabruskond inimesi õnnelikuks teeb.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.