Bonava blogi

Kodu uusarenduses aitab sul kodukuludelt kokku hoida

Kui valid oma uue kodu uusarendusse, saad nii kütte-, elektri- kui haldusarvetelt kokku hoida.Foto: Bonava

Uue kodu soetamine on suur samm, mis mõjutab suuresti ka rahakotti. Hea uudis on see, et kui valid oma uue kodu uusarendusse, saad nii kütte-, elektri- kui haldusarvetelt kokku hoida ning kodukulusid suures plaanis vähendada. 

Uutel kodudel on kõrgem energiamärgis

Energiamärgis on dokument, mis näitab elamu energiasäästlikkust – see ütleb, kui palju tarbib hoone aastas energiat, mis kulub kütmisele, jahutamisele, vee soojendamisele, ventilatsioonile, valgustusele ning elektriseadmete kasutamisele. 

Energiamärgist on vaja teada selleks, et saaksid valida endale energiasäästlikuma kodu ning oskaksid aimata, millised hakkavad olema sinu elektri- ja küttearved. Valem on lihtne: mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass (A-st kuni H-ni), seda väiksemad on tulevikus energiaarved. 

Mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass (A-st kuni H-ni), seda väiksemad on tulevikus energiaarved. Foto: Shutterstock

Kokku aitavad hoida ka päikesepaneelid 

Päikesepaneelide paigaldamine on saamas uusarendustes valmivate uute kodude puhul üha tavalisemaks nähtuseks. Esmapilgul võib paneelide soetamine tunduda suure investeeringuna ning ilmselt tekib mitmetel küsimus, kas need tasuvad end meie üldse kliimas ära. Vastus on jah – päikesepaneelid töötavad ka pilviste ilmadega ning toovad suures plaanis kasu nii sinu rahakotile kui keskkonnale. 

Bonava ehitatavatest kodudest tulevad päikesepaneelid Kirsiõue ja Pikaliiva Kaarmaja elamutele. Juba valminud kodudest on need paigaldatud Pärnaõue Premium Star elamute katustele. Kuna päikesepaneelid katavad osa maja energiakulust, tagavad need elanikele aasta läbi madalad kodukulud. 

Päikesepaneelid Pärnaõue Premium Star elamute katustel.Foto: Bonava

Targa kodu süsteem

Uutel kodudel võib olla paigaldatud targa kodu süsteem, mis teeb sinu elu mugavamaks ja turvalisemaks ning aitab hoida kokku energiakuludelt. Süsteem aitab säästa näiteks küttekuludelt, reageerides välistemperatuurile ja kohaldades vastavalt sellele ventilatsioonisüsteemi tööd. Bonava uutel kodudel on nii korteri- kui majapõhine sundventilatsioon, mis tagab siseruumides kvaliteetse õhu ning võimaldab reguleerida sisse- ja väljatõmbe tugevust. Lisaks sellele saad reguleerida ka ringleva õhu temperatuuri.

Tark kodu ühendab omavahel põhilised kodused tehnosüsteemid, nagu valgustus, küte või jahutus. Elanikuna saad juhtida seadmete tööd arvutist või nutiseadmest kõikjalt, kus on tagatud ligipääs internetiühendusele. See tuleb kasuks näiteks siis, kui oled kodust eemal või lähed reisile ning soovid temperatuuri või valgustuse maha keerata. 

Targa kodu süsteem teeb sinu elu mugavamaks ja turvalisemaks ning aitab hoida kokku energiakuludelt.Foto: Shutterstock

Kuigi uue kodu soetamine võib tunduda alguses kalli ning hirmsa sammuna, võid olla kindel, et ost end mõne aja möödudes ära tasub. Kui usaldad ja kasutad ära uue elamu nutikaid lahendusi, näed peagi, kui palju oled kodukuludelt kokku hoidnud. Tutvu Bonava loodavate uute kodudega siin!

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.