Bonava blogi

Neli sisustusotsust, mida teha enne uue kodu ostu vormistamist

Kodu vahetamine on suur ettevõtmine, millega kaasneb mõnusat elevust, aga ka palju otsustamist.

Kui soovid osta uut kodu majja, mida alles kavandatakse või ehitatakse, kulub kujutlusvõimet ja otsusekindlust veelgi enam kui valmis eluaseme puhul.

Alustuseks tuleb ette kujutada, kuidas planeering päriselus välja näeb, kas kõik vajalik antud pinnale ära mahub, milline vaade tulevikus aknast avaneb ja nõnda edasi. Olles lõpuks sobiva korteri välja valinud, selgub, et oled ikka alles otsustusmaratoni alguses.

Tundub küll loogiline, valida varakult ära põrandamaterjal ja seinavärv, kuid vannitoa kraanikausikapi, valgustite asukoha ning köögi sisustusega seoses võib tekkida soov mõtlemist edasi lükata.

Olulisemaid põhjuseid, miks tasub ka sellised otsused varem ära teha, on kolm. Esiteks saad end kohe pärast uue kodu vastuvõtmist sisse seadma hakata. Teiseks pakuvad mitmed arendajad võimalust, lisada köögi maksumus korteri hinnale.

Kui selline kokkulepe sünnib enne notariaalse ostu-müügilepingu sõlmimist, saab taotleda pangalaenu suuremas summas, mis katab muuhulgas ka köögile tehtavad kulutused. Kolmandaks kehtib lisavaliku toodetele müügilepingujärgne garantii.

Üldiselt ei eeldata koduostjalt sisustuselementide lõputus maailmas orienteerumist, vaid arendajad pakuvad välja oma eelvaliku. Siin on neli aspekti, mille osas võiks arendajalt lahendusi küsida ning mis tasub ära otsustada juba enne lepingu allkirjastamist notaribüroos.

1. Siseviimistlus

Ostes kodu veel valmimata majja, saab tavaliselt kaasa rääkida uste ja põrandakattematerjali, seinavärvi või tapeedi ning esiku keraamiliste põrandaplaatide valikul.

Näiteks Bonava korterit ostes võib jääda standardse tagasihoidlikuma lahenduse juurde või valida isikupärasemate lisapakettide vahel.

Pakettide koostamisel materjale ja toone sobitades on sisekujundaja mõelnud erinevatele stiilidele, mida inimesed eelistavad. Lisavalikus leidub meelepärane pakett neile, kes soovivad sooja pastelset üldmuljet, neile, kes eelistavad halle toone ning neile, kes hindavad luksust ja kontraste.

2. Elektrilahendus

Selle, kuidas paigutada lampe, lüliteid ja pistikupesasid, võib üldiselt spetsialistide hooleks jätta.

Siiski tuleks elektriskeemilt üle vaadata kavandatav seinakontaktide arv ja läbi mõelda, kas neist piisab kõikidele kodumasinatele ja laadimisjuhtmetele, mida sinu peres kasutatakse.

Elektrilahenduse paketti valides tasub eelistada sellist, milles pistikupesasid on rohkem, sest neid on hiljem väga keeruline juurde tekitada.

3. Köök

Köögimööbel ja -tehnika moodustavad uue kodu sisseseadmisel ühe suurima kuluartikli. Kööki kujundades tuleb valida tööpind, tagasein, külmik, nõudepesumasin, pliit, ahi, õhupuhasti, kraanikauss, segisti, kapinupud ja muudki.

Seetõttu tunnevad paljud inimesed just selle ruumi puhul vajadust sisekujundaja nõuannete järele. Eriti mugav on valida köök arendaja pakutavatest komplektidest.

Paketi eelis on see, et kõik vajalikud elemendid on juba omavahel kokku sobitatud. Bonava valikus leidub erinevat stiili köögipakette: näiteks valget ja puidutooni kombineeriv klassikaline, trendikas helehall ning industriaalne tume.

Tellides köögi arendajalt võid rahulik olla, et selle mõõdud korterisse täpselt klapivad ning et kõik vajalik on võtmete üleandmise hetkeks paigaldatud.

4. Vannituba

Nii nagu siseviimistluse osas, saab ka vannitoa puhul otsustada lihtsa standardse lahenduse kasuks või valida erinevate plaatide ning valamukappide ja peeglite vahel. 

Kõigi nende otsuste tegemine enne koduostu lepingu sõlmimist nõuab pisut pealehakkamist, kuid tasub end hiljem ära.

Vastvalminud kodusse sissekolimine on palju mugavam ja stressivabam, kui köök ja vannituba on täiesti kasutusvalmis.

Ka igakuine laenumakse summa ei suurene varakult tehtud lisavalikutest olulisel määral. Uues kodus ees ootavad järgmised sisekujunduse valikud nagu mööbel, kardinad ja valgustid pakuvad juba rohkem rõõmu ja loomingulisust.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.