Viis kavalat kujundusideed väikesele korterile

Väikese korteri sisustamisel tuleb mõelda läbi iga samm, et kõik vajalik mahuks ära, kuid samas saaksid tunda end kodus ka mugavalt. Foto: Shutterstock.

Pisem taskukohane korter sobib ideaalselt nii iseseisvat elu alustavale tudengile või inimesele, kes eelistab elada üksi, samal ajal ka raha säästes. Väikese korteri puhul võib saada suureks väljakutseks aga sisustamine – iga samm tuleb hoolikalt läbi mõelda, et kõik vajalik mahuks ära, kuid samas tunneksid end kodus ka võimalikult mugavalt.

Panime kokku viis nõuannet, kuidas pisikest korterit nutikalt sisustada.

Säästa ruumi multifunktsionaalse mööbliga 

Kui tahad ruumi kokku hoida, siis üks kasulikemaid nippe on valida mööbel, mis täidaks korraga mitut funktsiooni. Selline lahendus ei ole ainult mugav, vaid lisab sinu kodule ka modernsust ja huvitavat stiili.

Lahendusi on lugematul hulgal: tumba, mida võid kasutada nii istumisaluse, väikese panipaiga kui lauana; lahtikäiv tool või diivan, millest saab paari liigutusega mugava voodi; sisseehitatud valgustusega riiul, mis täidab ka lambifunktsiooni või tugitool, mille külgedel on riiulid raamatute või teiste esemete jaoks.

Enamasti röövivad kõige rohkem ruumi söögilauad. Kes ei tahaks aeg-ajalt sõpru külla kutsuda ning ühiselt laua ääres einestada? Valides nutika lahenduse saad suure söögilaua pärast einestamist näiteks kohvilaua suuruseks kokku panna ja korterisse ruumi juurde tekitada.

Foto: Shutterstock.

Kasuta ära võimalikult palju seinapindasi

Pisikeses korteris on juba ette teada, et põrandapinda just ülemäära palju kasutada ei ole, mistõttu tuleb kujundamisel mõelda hoolega läbi iga väiksemgi detail. Proovi jätta põrandale võimalikult vähe üksikuid esemeid, et sulle jääks rohkem vaba ruumi liikumiseks.

Kasuta ära nii palju vertikaalset ruumi kui saad. Soovitatav on valida piklikud raamatu- ja seinariiulid ning kapid, mis ulatuks kuni laeni välja. Juhul kui kapi otsa jääb vaba ruumi veel üle, võid sinna tõsta ka näiteks hoiukaste või -korve, mis põrjandal asjatult ruumi võtavad.

Foto: Shutterstock.

Lisa valgust lampide ja peeglitega

Ruumid võivad väikeste või üldsegi puuduvate akende tõttu sageli üpris pimedaks jääda. Kui loomulikku valgust ruumi tuua ei saa, tuleks võtta appi suured peeglid ja erineva kuju ning kõrgusega lambid.

Peeglid aitavad kasutada ära olemasolevat valgust, kandes seda peegeldusega üle kogu ruumi laiali. Lisaks tekitab peegeldus ka illusiooni, nagu oleks tuba paari ruutmeetri võrra suurem.

Proovi kombineerida omavahel erinevaid laevalgusteid – kas romantiline rippvalgusti või elegantne tasapinnalise kinnitusega valgusti koos lae- või laualampidega, et luua ruumi hubane õhkkond.

Foto: Shutterstock.

Läbipaistev mööbel

Pisemasse korterisse sobib hästi mööbel, mis on tehtud läbipaistvast materjalist – näiteks klaasist või akrüülplaatidest. Läbipaistev mööbel sulandub ruumi märkamatult ja on äärmiselt lihtne viis avatud ja õhulise atmosfääri loomiseks.

Akrüülplaatide heaks omaduseks on ka vastupidavus, mis tähendab, et sellest saab teha kvaliteetseid söögilaudasid, riiuleid või toole.

Foto: Shutterstock.

Vali heledad värvitoonid

Väikese korteri puhul peaks üldine värvipalett aitama luua illusiooni suuremast ruumist. Kui rikkalikel ja tumedamatel toonidel on kalduvus muuta ruumid silmale väiksemaks, siis heledad toonid mõjuvad vastupidi. Valkjad ja pastelsed toonid aitavad luua ruumis avara tunde. 

Kui soovid tuua ruumikujundusse värvide näol ka veidi särtsu ja kontraste, võiks seda teha kas väikeste detailide, nagu akna- ja ukseraamid, pisemate mööbliesemete või kujunduselementidega (kardinad, seinamaalid, keraamika).

Foto: Shutterstock.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.