String – ajatu disainiikoon

Kui mõelda Rootsi disainile, tuleb esimesena meelde Ikea. Tegelikult on Rootsi sünnikohaks mitmele disainiikooni staatust nautivatele mööbliesemele, seal hulgas String riiulisüsteemidele, mis on püsinud populaarsena juba rohkem kui 70 aastat.

String riiulisüsteem on ideaalne elutuppa.

Stringi suurimaks võluks on geniaalne kombineerimisvõimalus. See ja lihtne, selge ning ajatu disain muudavad Stringi sobivaks mistahes ruumi.

Tänu kirjutuslauamoodulile sobib String ka kodukontorisse ja lastetuppa.
Stringi moodulitest saab ehitada just sellise suurusega riiuli nagu tarvis.

Kolme String Pocketiga loodud seinariiul.

Kõige algupärasema String riiulisüsteemi autoriks on rootsi arhitekt ja disainer Nils Strinning, kellele andis esimese riiuli tootmiseks tõuke 1949. aastal Bonnieri kirjastuse riiuli konkurss.

Nimelt otsustas kirjastus, et kui ärgitada rootslasi rohkem raamatuid ostma, peaks neil olema ka üks korralik riiul kõigi raamatute hoidmiseks. Korraldatigi konkurss eesmärgiga leida praktiline, taskukohane ja kergelt kokkupandav raamaturiiul. String riiul pälviski sellel konkursil esikoha.

String riiulite hulgas on lai valik kapimooduleid ja aksessuaare (sealhulgas mitmesugused konksud, nagid ja varrasstanged) muudab selle sobivaks ka kööki ja vannituppa.

Stringi üheks suureks tugevuseks on hoolikalt läbimõeldud ja viimistletud detailid.

Tegelikult on osake Stringi pea igas kodus. Nimelt jõudis Nils Strinning enne Stringini jõudmist leiutada ja kasutusele võtta plastikkihiga kaetud terasest traatkorvid, mis teeb temast garderoobide korvsüsteemide “esiisa”.

String riiulitega saab ehitada nii maast laeni kui ka väiksema ja kompaktsema riiuli.

String riiulitega loodud väiksem riiul.

Aastakümnete jooksul on algupärane String pea samal kujul säilinud. PRaegu müüdavatele riiulitele on lisandunud täiendavad moodulid ja mitmesugused aksessuaarid (sh konksud, taskud jms), laienenud on ka värvi- ja materjalivalik – see kõik muudab String riiulite kasutusvõimalused tõepoolest pea lõputuks.

Nils Strinning algupärase String riiuliga, mis püsib tänaseni pea samasugune.

Tule tutvu Stringi erinevate riiulikombinatsioonidega ELKE Mööbli sisustussalongis Järve Tornides või uudista tooteid ELKE Mööbli e-poes.

Unistuste riiuli aitab kokku panna Stringi kodulehel asuv konfiguraator.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.