Viis levinud viga, mida elektrilise hambaharja valimisel tehakse 

Kuidas valida elektrilist hambaharja?Foto: Euronics

Hammaste pesemine ei pea olema tüütu kohustus. Õige elektrilise hambaharjaga muutub see vägagi värskendavaks ja nauditavaks kogemuseks.

Räägime, miks saata oma käsihambahari igavesele puhkusele ning kuidas valida see kõige parem elektriline hambahari! 

Manuaalne vs elektriline

On uuritud, et käsiharjaga pestakse hambaid kehvemalt ja lühemat aega kui elektrilisega. Viimasega on hambapesu kordades tõhusam. Kui käsiharjaga teeme minutis umbes 600 liigutust, siis elektriline teeb kuni 62 000 – vahe on enam kui sajakordne! 

Pärast söömist hammastele kogunev hambakatt ning selles paljunevad bakterid on mitmete suu- ja hambahaiguste põhjustajateks. Kui hambakatt korralikult eemaldada, siis väheneb ka suu probleemide tõenäosus. 

Manuaalse hambaharjaga hambaid pestes oleneb tulemus väga palju sinust endast. Tõenäoliselt ei järgi meist keegi alati kahe minuti reeglit ega valda perfektset tehnikat – me oleme siiski inimesed, mitte robotid! Ja siin tulebki appi elektriline hambahari! 

Muudab hommikurutiini mugavamaks 

Elektrilise hambaharja sisseehitatud taimer annab märku, kui soovituslik hambapesu aeg, kaks minutit, on täis saanud. Lisaks põhjalikule puhastusele aitab see juurutada häid harjumusi – harjamise rutiinist kinnipidamine on lihtne ja mugav! 

Philips Sonicare 9900 Prestige SenseIQ

Kui oled otsustanud manuaalse hambaharja elektrilise vastu vahetada, võib just Philips Sonicare 9900 Prestige SenseIQ olla see, millega oma hambapesu rutiin uuele tasemele viia.

  • SenseIQ tehnoloogia. Tuvastab survet, liikumist, katvust ja palju muud – kuni 100 korda sekundis. Annab märku, kui harjad liiga tugevalt. 
  • Tipptasemel harjased. Tulemuseks kuni 20x vähem kattu ja 15x tervemad igemed. 
  • Sonic-tehnoloogia. Tõhus ja õrn puhastus. 62 000 harjaliigutust ja dünaamiline vedelikuvoog aitab puhastada ka raskesti ligipääsetavaid kohti – tulemuseks on värske ja puhas tunne. 
  • USB-ühendusega kvaliteetne reisivutlar. Võta oma hambahari mugavalt endaga kaasa. 
  • Minimalistlik laadimisalus.
  • Personaliseeritud nõu Philips Sonicare’i rakendusest. Reaalajas nõuanded harjamise surve, liigutuste, katvuse, kestuse ja sageduse kohta. Igapäevased, -nädalased, -kuised ja -aastased aruandeid ning soovitused oma hambapesu rutiini parandamiseks. 
  • Õhuke ja kompaktne. Seade, mis on tõhus ja samas silmale efektne vaadata. 

Allikas: Euronics

Elektrilise hambaharja valimine 

Elektriliste hambaharjade valik on üsna suur – on n-ö lihtsamaid seadmeid kui ka selliseid, mis ühilduvad telefoniäpiga, on varustatud erinevate funktsioonidega ja annavad sulle soovitusi suuhügieeni parandamiseks. Järgnevalt anname viis soovitust, mis sind valiku tegemisel aitavad. 

  • Surveandur. Vaata, et sinu uuel hambaharjal oleks surveandur. See annab märku, kui harjad liiga tugevasti, nii et see ei ole enam igemetele ja hammastele ohutu. 
  • Otsikute vahetamine. Soovitame valida hambaharja, mille otsikut saab vahetada. Otsiku harjased kuluvad ning sellele koguneb baktereid, seeni ja muid haigusetekitajaid. Sarnaselt käsihambaharjale tuleb elektrilise mudeli otsikut vahetada iga kolme kuu tagant. 
  • Funktsioonid. On hambaharju, millel on 1-3 erinevat harjaste liikumise kiirust, ja mudelid, millel on erineva pikkuse ja intensiivsusega programmid.
  • Disain. Hambaharja disaini ei tasu alahinnata. Meeldiv disain aitab sul end motiveerida ja suurendab tõenäosust, et püsid hambapesuga rutiinis. 
  • Kui nutikat soovid? Kui oled AI-fänn, siis soovitame vaadata mudeleid, mis ühilduvad telefoniga. Näiteks Philipsi valikust leiad hambaharju, mis koostavad sulle igapäevaseid, -nädalaseid, -kuiseid ja -aastaseid aruandeid. 

Hea teada! Parima tulemuse saavutamiseks kasuta lisaks elektrilisele hambaharjale ka survepritsi. See töötab üldjuhul õhu või veega, eemaldades efektiivselt hambavahedesse kogunenud toidujäägid ja parandades sealjuures ka igemete tervist.

Viis levinud viga

Selleks, et elektriline hambahari vastaks ootustele ega jääks kappi seisma, on oluline teha põhjalikku eeltööd ja vältida allpool toodud vigu. 

  • Hind. Elektriline hambahari on pikaajaline investeering sinu heaolusse ja suuhügieeni. Soovitame lisaks hinnale võtta arvesse ka seadme funktsioone ja disaini. 
  • Harjaste hind. Kui palju uus otsik maksab? See tuleb iga kolme kuu tagant uus osta – kas see mahub teie pere eelarvesse? 
  • Liiga suur/väike. Hambahari võiks olla sinu jaoks mugav ja käepärane. Võimalusel katsu poes olevaid näidiseid. 
  • Vale hambahari. Kui sul on tundlikud hambad ning valid hambaharja, mille harjamise tugevust ei saa muuta, võid seadmes kiirelt pettuda. Enne hambaharja valimist võid küsida nõu ka oma hambaarstilt. 
  • Laadimine. Kas eelistad panna hambaharja alusele või soovid selle lihtsalt laadimistopsi visata (Elektriline hambahari Philips Sonicare DiamondClean 9000)?

Lisaks korrapärasele suuhooldusele tuleks vähemalt kord aastas ka oma hambaarsti külastada. Elektriliste hambaharjade valikuga saad tutvuda siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.