Head Solutionsi blogi

Ajutised lahendused. Kas tuleb tuttav ette? 

Sageli kipuvad esialgu ajutised lahendused jääma igavaseks.Foto: Head Solutions

Naljaga pooleks võib öelda, et näita kodu, kus ei oleks mõnd ajutist lahendust. Kui on tehtud kodus kapitaalremonti või ostetud uus kodu, siis leiab neid ajutisi lahendusi teinekord lausa aastaid. Näiteks on kodus kõikjale pandud juba uksed ette, lingid ka külge ja uks juba käib. Siis võib ju võtmekilp oodata?

Sageli jäävad panemata iludetailid

Tegelikkuses tõesti, suures plaanis vast tõesti võtmekilbi puudumisel mõne siseukse juures suurt ei juhtu. Aga esteetiline ilu ja enesetunne maksab ka midagi. Ja Võtmekilp võib olla väga paljuski just kena disainielement. Tegemist on siis võtmeavakattega, mis suurendab tegelikkuses ka lukukomplekti turvalisust, et ei oleks võimalik lihtsa lukusüsteemiga ust nii kerge lukust lahti keerata. 

Tavaliselt valitakse lõpuks ukselingiga sobiv võtmekilp, et lukukomplektiks moodustuks kena tervik ja täiendaks kodu disainiga.

Harvad pole muidugi ka juhud, kui ajutiseks lahenduseks on uks, millel pole linkigi ees ja ukse avamiseks tuleb pista sõrm läbi luku jaoks mõeldud augu.

Rääkimata sellest, et oled juba kodu sisuliselt elamiskõlblikuks saanud, järjest mööblit juba sisse toonud ja viimased liistud on jäänud veel paigaldada. Tuleb tuttav ette? Nii mõnigi vaatas kindlasti praegugi oma seina ääri ja vaatas liistudeta kohta. 

Milleks venitada mugavusega?

Elad eramajas ja suutnud juba aia valmis ehitada, kui väravale automaatne lukustusmehhanism on veel panemata. Seni, kuni seda pole, ei oskagi veel sellest mugavusest nii palju puudust tunda. Kui aga saad juba korra koju ukse ette sõita ilma, et peaksid värava avamiseks soojast autost väljuma. No seda luksust juba naljalt enam kaotada ei taha. Miks siis seda lisaväärtust pidevalt tulevikku lükata?

Või kui pole koju leidnud sobivat laelampi ning laest ripub alla ainult üks pirn. Oled juba ehk korduvalt suutnud pirnigi vahetada, kuid lambi soetamiseni pole jõudnud. Eks need kõik ongi juba olukorrad, kus raske töö on tehtud ja jäänud on vaid koera saba ületada ja sageli võib juhtuda, et see saba jääbki ületamata. 

Mõnusaks kodutundeks on soovitav siiski ka viimased asjad kodus lõpuks ära teha ja nautida tööde vilju. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.