LukuExperdi blogi

Huvitav teada: kuidas on omavahel seotud ukselukud ja elektriauto laadimine?

Kui me ütleks, et maja ukseluku ja elektriauto laadimise vahel on mingisugune seos – kas nõustuksid? Tõenäoliselt tekitab esialgu üsna palju segadust. Kuid usu või mitte, sinna vahele saab võrdusmärgi tõmmata küll.

Tegelikult on need kaks asja (ukselukk ja elektriauto laadija) ainult väike osa kogu majale pakutavast lahendusest, millega LukuExpert igapäevaselt tegeleb. Loome natuke selgust, kuidas on omavahel seotud näiteks väravaautomaatika, ukselukk ja elektriauto laadimine.

Kui LukuExpert 1992. aastal oma lukuäriga algust tegi, polnud neil toona vähimatki ettekujutust sellest, et tegevusvaldkond saab olla seotud enamaga kui vaid lukkudega. Asi arenes ja juurde tulid suuremad läbipääsusüsteemid.

Tehnoloogiline areng on endaga kaasa toonud uued ja huvitavad lahendused, sealhulgas ka lukkude ja läbipääsusüsteemide alal, muutes need osaks terviklikust elukeskkonnast, mis hõlmab nii kodusid kui ka töökohti. Seletame lahti, kuidas täpsemalt?

Uudsed ja terviklikud lahendused

LukuExpert on võtnud suunaks siseneda kaasaegse elukeskkonna lahenduste juhtimise ärisse, pakkudes omalt poolt nutikaid lahendusi, mis teevad meie kõigi elu mugavamaks ja turvalisemaks. Seda sissesõidust kuni päikesepaneelideni.

Esimese suurema sammuna sel ambitsioonikal teel ühines LukuExperdiga elektriautode laadimislahendusi arendav ettevõte Vonk Technologies. Uksest autoni on kümme sammu ja täpselt nii lähedalt on seotud ka läbipääsusüsteemid ja elektriauto laadimine. 

LukuExpert ja elektriauto laadimine?

Esimene samm on tehtud. Aga ikkagi – LukuExpert ja elektriautode laadimine, mis on neil ühist? Kõik, mis on seotud hoonega – sissesõidust kuni pääsust katuseni – on LukuExperdi teema.

85% elektriautode laadimistest tehakse kodus või töökohas. Seega saab LukuExpert nüüd pakkuda majaomanikele mugavat lahendust kinnistu piires ja ka laiemalt.

LukuExpert VonkEV elektriautode laadimislahenduste missioon on kaasa aidata null-saastega sõidukite suuremahulisele turuletulekule ja ennetada seoses sellega tekkivaid laadimise muresid. Kuna elektriautode populaarsus kasvab iga aastaga üha hoogsamalt, tekib vajadus rajada ka rohkem nendele sõidukitele mõeldud laadimispunkte. See tähendab, et sõidukit peaks saama laadida nii kodus kui ka tööl. 

Juba praeguseks on Vonk välja töötanud laadimisjaamade mobiilse makselahenduse ning arenduses on ka haldussüsteem, mis võimaldab laadijat virtuaalselt hallata. 

Tõkkepuu, väravaautomaatika, nutikad läbipääsulahendused, turvakaamerad ja elektriauto laadija – kõik väikesed asjad, mis asuvad hoone lähiümbruses ja mida me kasutame iga päev, muudavad LukuExpert ja Vonk mugavaks ja turvaliseks üheks terviklikuks lahenduseks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.