Head Solutionsi blogi

Kas ukse taga on kuller või varganägu? Kodune valvekaamera on kvaliteetne, soodne ja lihtsalt paigaldatav

Koduse valvekaamera abil saate hoida silma peal nii lastel, lemmikloomadel ning muidugi ka soos, kui peaks kodu ümbruses toimuma midagi kahtlast.Foto: Head Solutions

Rääkides valvekaameratest, kangastub silme ette keeruline ja kallis süsteem, mida igaüks endale lubada ei saa. Eriti kui räägime profikaamera omadustega valvekaameratest. Aga nagu muu tehnika, muutuvad ka valvekaamerad soodsamaks ning kõrge kvaliteediga valvesüsteemid tavainimestele aina kättesaadavamaks. Nii tasub oma kodu turvalisemaks muutmisel kindlasti mõelda kvaliteetse valvekaamera paigaldamisele.

Kas üksi kodus olevate laste või koduloomadega on kõik korras?

Ennekõike paigaldatakse kaamerad turvalisuse pärast, aga väga suur hulk inimesi kasutab kaamerat jälgimiseks, et kõik on kodus ikka korras. Ja mitte ainult varaste eest kaitstud. Samamoodi saab kaamerasilma abil jälgida, ega lemmikloom üksi kodus olles pahandust ei tee või kas tuled on kustus või kas maakodus on lumi maas. Kui aga keegi peaks sinu vara vastu kuriteo toime panema, siis on asitõendid kohe salvestatud.

Hea valvekaamera abil saad:

  • Jälgida lemmikloomade tegevust, kui oled eemal.
  • Hoida oma lastel silm peal.
  • Olla kursis mis toimub maamajas või hobigaraažis.
  • Kontrollida, kelle kass su ukse taga käib.
  • Kontrollida, kas töö juures on tuled kustus ja asjad korras.
  • Salvestada asitõendid, kui miskit juhtub.
  • Muuta oma kodukindlustusmakse soodsamaks.
Valvekaamera seadistamine ei ole mingisugune raketiteadus. (c) Foto: Head Solutions

Profikaamerate tootja Hikvision arendab oma tütarettevõtte Ezviz nime all just kodukasutajale mõeldud lihtsasti paigaldatavaid kaameraid. Head Solutionsi LukuExperdi e-poe ja kaupluste tootevalikust leiab sobivaid kaameraid nii sise- kui välistingimustesse. Lisaks on LukuExpertist ostetud kaameratel eestikeelne tehniline tugi ja toote infoliin.

Välitingimustesse sobivad valvekaamerad on ilmastikukindlad ning võimaldavad ka öises pimeduses IR-valgustuse puhul nähtavust kuni 30 meetrit. Nii ei jää ükski kahtlane tegevus märkamata.

Kui oled sobiva kaamerasüsteemi välja valinud, siis on mõistlik osta see ametlikult edasimüüjalt. Siis on tagatud eestikeelne klienditugi nii toodete kui tehniliste asjade tarvis. Lisaks kehtib garantii ainult Ezvizi ametlikult edasimüüjalt ostetud toodete puhul.

Koduse valvekaamera abil saate silma peal hoida ka kodus olevate lastel või lemmikloomadel. (c) Foto: Head Solutions

Kui lihtne on ise kaamerat paigaldada?

Kasutajate tagasiside on olnud, et neid on üllatavalt lihtne paigaldada. Milles see lihtsus seisneb? Piisab ainult sellest, kui kinnitad kaamera seinale või asetad lauale ning ühendad toitekaabli pistikusse. Kui soov on liikumisi ka salvestada, siis tuleb sisestada veel SD-mälukaart. 

Edasised tegevused juhatab seadistamisel Ezviz telefonirakendus, mille seadistamise abil saab kaamerapilti telefonis näidata. Saadaval on ka juhtmevabad akuga kaamerad, kuid neid tuleb korra aastas kindlasti laadida või päikesepaneel lisada.

Kaamerapilt võõraste kätte ei satu

Hirmu, et mõni häkker leiaks video internetiavarustest, võib unustada. Ezvizi süsteemid on sama kaitstud kui sinu telefon või pangakaart.Sisekaameratel on sisse ehitatud ka kaamerasilma kate. Kodus olles saab  Sel juhul ei ole näiteks võimalik kaamerapilti näha, kui sa parasjagu ise kodus oled. Küll pead siis meeles pidama, et kodust lahkudes katte eest võtad. 

Kaamera pilti saab jagada ka mitme telefoni vahel, et ka teised pereliikmed seda näeksid. Muuseas, telefoni abil saab kaamerat sujuvalt liigutada 360 kraadi – nii näed ükskõik millises maailma nurgas viibides, mis sinu kodus toimub.

Salvestamiseks soeta piisava mahuga mälukaart

Sissetungi korral on oluline, et videot saaks taasesitada. Ööpäevaringne salvestamine nõuaks tohututes kogustes mälumahtu, selle asemel on mõistlik seadistada kaamera pilti salvestama liikumise peale – tiheda liikumisega aladel tasub valida suurem mälukaart, näiteks 64 või 128 GB. Kui kaart saab täis, hakkab ta otsast kustutama ja uut materjali salvestama automaatselt. Kohtades, kus liikumist on vähem, näiteks maakodu talvisel ajal, piisab täiesti 32 GB SD-kaardist.

Eriti mugavaks teeb valvekaamerate süsteemi see, et kui keegi siseneb teie määratud katvuspiirkonda, siis saabub teie telefoni automaatne teavitus. Kusjuures, läbi kaamerasilma on võimalik ka inimesi kõnetada – osadel kaameratel on mikrofonid ja kõlarid, mille abil omavahel suhelda. 

Lisaks on kaameratel öörežiimid, mis võimaldavad inimesi tuvastada ka täiesti pimedas. Režiimid jagunevad kolmeks. Esimene, täisvärvides režiim, tagab alati värvilise pildi. Kui soovite mälumahtu säästa, saate valida mustvalge lahenduse. Kolmas lahendus on nutikas öörežiim – sellisel juhul lülitub kaamerapilt, tuvastades liikumise, automaatselt mustvalgelt värvirežiimile. 

Lõpliku otsuse, millist valvekaamerat on koju vaja, aitavad kindlasti teha Head Solutionsi spetsialistid LukuExpert kauplustes, kuid kiirem ja mugavam on valik teha lukuexpert.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.