G4S blogi

Päästeamet: sel aastal on tulekahjudes hukkunud üle 20 inimese

Läbivaks probleemiks on traagiliste õnnetuste puhul olnud hooletus suitsetamisel, samuti elupäästva suitsuanduri puudumine või selle mitte töökorras olek. Foto: Shutterstock

Sel aastal on tulekahjus hukkunud juba 23 inimest. Läbivaks probleemiks on traagiliste õnnetuste puhul olnud hooletus suitsetamisel, samuti elupäästva suitsuanduri puudumine või selle mitte töökorras olek. 

Juuli alguses toimus Narva linnas V. Gerassimovi tänaval asuvas kortermajas tulekahju, mille suits levis kõrval- ja ülemistesse korteritesse. Viie minutiga sündmuskohale jõudnud Narva päästekomando päästjad nägid, et kortermaja neljanda korruse aknast oli leek väljas ning hoone trepikoda oli suitsu täis. 

“Kaitsevarustuses päästjad sisenesid kahetoalisesse korterisse ukse kaudu ja alustasid võimalike kannatanute otsimisega ja tulekahju kustutamisega,” kirjeldas Ida päästekeskuse valvepressiesindaja Ksenia Vihrina. Päästjad aitasid majast välja suitsuvangi jäänud viis täiskasvanut ja kaks last. Päästetööde käigus leiti korterist elumärkideta mees, kes toodi hoonest välja ja anti üle kiirabile. Meedikutel mehe elu päästa ei õnnestunud.

Selliseid õnnetusi aitab ennetada suitsu- ja vingugaasiandur Nublu. Nutika seadme eeliseks on see, et kui tavalise suitsuanduri patareid võivad saada tühjaks täiesti ootamatult, siis Nublu töökindluse pärast sa kunagi muretsema ei pea. Seade annab G4Si juhtimiskeskusele teada, et on tühjenemas ning uus patarei tuuakse sulle enne kui vana tühjaks saab. 

Kui kodus peaks tekkima tulekahju, annab seade häälekalt häiret ning saadab GSM-dega teavituse ka G4Si juhtimiskeskusesse, kust sinuga juba kiirelt ühendust võetakse. Kui sa esimese kolme minuti jooksul telefonile ei vasta vasta, saadab G4S automaatselt välja patrullekipaaži ja reaalse ohu korral edastatakse info ka Päästeametile. 

Hiljuti oli Kehras juhtum, kui Nublu andur päästiski korteri ja sealsed elanikud halvimast. Nutikas andur edastas tule- ja vingugaasihäire, mille peale reageeris G4Si patrullekipaaž. Paari minuti pärast saadi ka korteri omanikuga ühendust, kes ütles, et kohapeal on tulekahju. Lisaks patrullekipaažile reageeris häirele ka Päästeamet ja kiirabi. Tulekahju oli ühes toas ning korteris viibinud kolm inimest ja koer olid korterist välja pääsenud. Tulekahju oli alguse saaanud pikendusjuhtmest.

“Korteri elanike sõnul äratas neid Nublu andur, tänu millele pääseti suurematest kahjudest,” ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Päästeamet juhib tähelepanu, et töökorras suitsuandur aitab anda tulekahjust märku veel selle varajases etapis, hoides ära kurvad tagajärjed. Vihrina paneb inimestele südamele, et nädalavahetusel vanavanemaid külastades tuleks aidata ka neil veenduda, et suitsuandur on oleks töökorras. Samuti tuletab ta meelde kontrollida enda suitsuandurit vähemalt korra kuus. See võib päästa sinu ja lähedaste elu. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.