If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus hüvitab kahju, mille põhjustas laps või lemmikloom?

Lemmikloom võib tekitada kodus paksu pahandust.Foto: Shutterstock

Kodus tuleb ikka aeg-ajalt ette naljakaid ning totraid olukordi, mida ette näha ei oska. Näiteks sodib laps terve elutoa seina vildikatega täis või möllab koer üksinda toas ringi ja ajab teleri kapi pealt alla. Selgitame, mida sellises olukorras teha.

Lemmikloomadega seotud kahjujuhtumite näol pakub If Kindlustus  unikaalset kindlustuslahendust, kus looma tekitatud kahjud hüvitatakse. Ifi varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp sõnas, et sellise juhtumi hüvitamine on küll võimalik, aga sõltub valitud kindlustuspaketist, mispärast oleks mõistlik valida kodule koguriskipakett. Kui lemmikloom lõhub diivani, seina või kodutehnika, siis on see koguriskipaketis 3000 euro ulatuses kaitse all.

Samuti saab kindlustus aidata juhtudel, kui näiteks laps on kogemata maha pillanud mobiiltelefoni või rikkunud kodus hinnalise telefoni.

Oma kodu kindlustades tasub valida parim võimalik kaitse. Koguriskipaketti kuuluvad ka näiteks kolmandate isikute põhjustatud kahjud, mis on omavastutuseta.

Enne lepingu sõlmimist tuleks tähelepanelikult tutvuda pakutavate kaitsetega. Lisainformatsiooni on võimalik küsida ka Ifi kindlustustelefonilt, helistades numbril 777 1211. Oma kodu kindlustamise hinda saad arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.