If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus hüvitab maakodudes külma tõttu purunenud veetorude kahjud?

Eesti talu.Foto: Shutterstock

Talvine pakane toob alati koos endaga kaasa erinevad probleemid, mille ennetamiseks peab tegutsema võimalikult vara. Üks selline murekoht on maja veetorude külmumine. Suured miinuskraadid võivad tihtilugu purustada veetorud. Kuidas suhtub taolisse olukorda kodukindlustus?

Oluline on ennetada

If Kindlustus lähtub taoliste juhtumite hüvitamise puhul tavaliselt kahest asjast – kas veetoru purunemise ennetamiseks tegi klient ise kõik endast oleneva või juhtus see äkiliselt.

Üldjuhul on nii, et kui inimene unustab enne suure külma tulekut näiteks maakodu vee torudest välja lasta ning toru selle tagajärjel lõhkeb, siis kodukindlustus seda ei hüvita.

Samas esineb elus ootamatuid ja ennenägematuid olukordi, kus kodukindlustus saab aidata küll. Näiteks on nii mõnigi kord esinenud juhtumeid, kui väljas on tugevad miinuskraadid ja ühtäkki kaob majapidamisest elekter. See võib põhjustada selle, et põrandaküte enam ei tööta, vesi torudes jäätub ja tekib suur kahju.

Ehk siis, veetorude lõhkemise vältimiseks tuleks teha juba varem ennetavaid samme. Juba sügisel on kasulik lasta vesi torudest välja ning kraanid kinni keerata. Ja kui juhtuvad suuremad ootamatused, saab kindlustusselts aidata.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.