If Kindlustuse blogi

Kasulik teada: kui kindlustan maja, siis kas see laieneb ka aeda ja välikööki?

Rajatised nagu näiteks aed, laste mänguväljak, väliköök, varjualune jms on koos põhihoonega automaatselt kindlustatud vaatamata nende suurusele.Shutterstock

Kas kodu kindlustades on automaatselt kindlustatud ka selle juures olevad erinevad kõrvalhooned? Küsimusele vastab ja selgitusi annab If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp. 

Kodukindlustusega koos on automaatselt kindlustatud ka samas kindlustuskohas asuvad rajatised ja kuni kümne ruutmeetri suurused väikehooned,” selgitas Sepp. Kindlustuskaitse koos piirangute ja välistustega kehtib kõrvalrajatistele samadel tingimustel nagu põhihoonelegi. “Rajatised nagu näiteks aed, laste mänguväljak, väliköök, varjualune jms on koos põhihoonega automaatselt kindlustatud vaatamata nende suurusele,” lisas ta. 

Kui kõrvalhoone on suurem kui kümme ruutmeetrit, tasub Sepa kinnitusel osta juurde eraldi kaitse, sest neile automaatne kaitse ei laiene. “Korraliku kõrvalhoone uuesti ehitamiseks või taastamiseks võib kuluda tänasel päeval väga palju raha.”

Poliisi sõlmides saab sellele hooneid väga lihtsalt lisada. Eraldi soodustust nende kindlustamisel ei ole. Soovitav on kõik hooned, nii suuremad kui väiksemad, lisada ühele kindlustuspoliisile, siis on ülevaade kindlustatud hoonetest lihtne ja selge.

Sepp tõi ka kaks näidet sellest, kuidas kodukindlustus on klienti aidanud. “Tormiga kaasnev suur tuul rebis lahti väliköögi katusekatte ning tekitas kahju kõrval asuvale laste mänguväljakule. Kindlustus kompenseeris katusekatte vahetuse ning mänguväljaku remondiga seotud kulud.” Teise juhtumi puhul sõitis maja ees asuvale aiale sisse auto. Kindlustus kompenseeris uue aia rajamisega seotud kulud.

Kui soovid leida kodukindlustuse kohta rohkem infot või uurida, kui palju läheb maksma sinu kodu kindlustamine, loe selle kohta lähemalt If Kindlustuse kodulehelt. If Kindlustusega saad võtta ühendust ka telefonil 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.