If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui elektrikatkestuse järel lakkab mõni elektroonikaseade töötamast?

Kui elektrikatkestuse põhjustanud asjaolud on selged ning teenusepakkuja ei soostu kahjusid hüvitama, siis tasub vaadata, kas sul on olemas vastav kodukindlustus, mis kataks tekkinud kahjud.Foto: Shutterstock

Aeg-ajalt võib juhtuda, et meie koduseid majapidamisi üllatavad ootamatud elektrikatkestused. Kui selle tagajärjel peaks mõni kodune elektroonikaseade lakkama töötamast, kaasneb sellega omanikule palju muret. Mida sellisel juhul ette võtta?

Mis põhjustas elektrikatkestuse?

Esmalt tasub uurida, mis oli elektrikatkestuse põhjuseks. Kõige parema vastuse oskab anda elektriteenuse pakkuja. Kui ilmneb, et probleem oli nendepoolne, siis tasub küsida, kas nad on nõus hüvitama tekkinud kahju. 

Tuleb meeles pidada, et elektriteenuse pakkuja tasub pöörduda siis, kui probleem tekkis teenusepakkuja kontrolli all olevast sündmusest. Kui seda põhjustas nn force majeur nagu äike või tugevad tormituuled, siis on olukord teenusepakkuja kontrolli alt väljas ning nende poolt tekkinud kahju hüvitamisele ei kuulu.

Kodukindlustuse poole tasub pöörduda

Kui asjaolud on selged ning elektripakkuja ei soostu kahjusid hüvitama, siis tasub vaadata, kas sul on olemas vastav kodukindlustus, mis kataks tekkinud kahjud.

Kuivõrd kätte on jõudmas sügistormide aeg, siis tasub kindlasti mõelda sellele, et kui on teada, et torm on tulekul, siis ehk on mõistlik elektriseadmed selleks ajaks elektrivõrgust välja lülitada, et halbu üllatusi vältida.

Samuti on võimalik kodukindlustust kasutada, kui elektrikatkestuse tõttu peaks külmkapitäis toitu riknema. 

Seega tasub elektrikatkestuste tõttu tekkinud kahjude hüvitamiseks kodukindlustuse poole pöörduda – ehk saavad nemad kahjude leevendamiseks oma abikäe ulatada.

If Kindlustuse kodukindlustuse hinda saab arvutada siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.