If Kindlustuse blogi

Millele pöörata tähelepanu, kui lähed pikemale puhkusele?

Puhkusele minnes tuleks mõelda läbi, kas sinu kodu ja vara on ikka kaitstud.Foto: Shutterstock

Puhkuste aeg kestab veel ning paljud pered jätavad kodu mõneks ajaks selja taha ja lähevad näiteks reisile. Et tagada kodust eemal olles täielik meelerahu, tuleks teha enne teele asumist mõned ettevalmistused.

Tormi eest kaitstud

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp soovitab vaadata enne kodust väljumist ilmateadet. “Hoovis olev mööbel tuleb paigutada nii, et see lendu ei läheks,” märkis Sepp. Sama kehtib ka batuudi, basseini, laste mänguasjade ja aiatööriistade kohta.

Kindlasti peab enne kodust väljumist sulgema ka kõik aknad ja uksed. Ka tugev vihmasadu võib saada kodule ja seal olevale varale saatuslikuks, kui akna riivakile jätad.

Soovitatav oleks lülitada vooluvõrgust välja ka kõik elektriseadmed. Nii saad vältida seadmete rikki minemist ja tulekahju tekkimist.

Kodukindlustus tagab meelerahu

Täieliku turvatunde aitab tagada aga Ifi kodukindlustus. Kaitse all on pea kõik ootamatud õnnetusjuhtumid, mis võivad kodus tekkida. Vastavalt kindlustustingimustele hüvitatakse Sulle nii tulekahjust või selle kustutamisest kui pikselöögist tekkinud kahjud.

Siinkohal peaksid aga kontrollima, et kindlustusleping hõlmaks koduse vara kindlustust. Nii on kaitstud ka erinevad hoones või hoovis olevad esemed.

If Kindlustuse kodukindustuspakettidega saad tutvuda Ifi veebilehel. Kui mõni küsimus jääb vastuseta, saad küsida nõu klienditeenindajalt – võta julgelt ühendust telefoni teel, helistades numbril 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.