If Kindlustuse blogi

Sügis käes: mida meeles pidada, kui oled maakodust talveks lahkumas?

Ka batuut on mõistlik sügis-talviseks perioodiks panipaika ära viia.Foto: Shutterstock

Sügis näitab võimu, mistõttu on paras aeg hakata maakodudes otsi kokku tõmbama ja valmistuda talviseks linnaeluks. Selleks, et maakodus kevadel ükski halb üllatus ees ei ootaks, tasub mõnele asjal erilist tähelepanu pöörata.

Suvekodu talveks valmis

Kui maakodust kolitakse pikemaks aja ära, siis soovitab If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp välja võtta majast välja vesi. Kindlasti tasub sulgeda kõik uksed-aknad ning tõmmata ka kardinad ette, et pikanäpumehed ei saaks aknast uudistama tulla, kas on midagi väärtuslikku kaasa haarata. Lase üle vaadata maakodu elektrisüsteem, sest mittekorras ja vananenud süsteem on suurte õnnetuste peamine allikas. Kui maakodus ka köetakse elava tulega, on mõistlik küttekolded enne talve tulekut üle kontrollida ja tellida korstnapühkija teenus. See viimane soovitus kehtib mõistagi kõigile elukohtadele, olenemata sellest, kas mõnes kohas ollakse rohkem suvel või talvel.

Korja hoovist ära kõik, mis võib lendu minna

Kindlasti tuleb korralikult ära panna ka kõik asjad, mis muidu hoovi peal on laiali: aiamööbel, grill, robotniiduk ja muu väärtuslik. Kui lastele on näiteks suveks pandud õue batuut üles, siis sügisel tulekul on mõistlik ka see kokku panna. Lisaks sellele, et batuut ei jää õues olles tormituulte lennutada, ei ole batuudid üldjuhul ka mõeldud meie sügis-talvistele tingimustele vastu pidama. Seetõttu on juba batuudi pikema eluea mõttes mõistlik ta talveks panipaika ära viia.

Soeta suvekodule vastutuskindlustus

“Tasub vaadata, kas ka maakodus on olemas vastutuskindlustus, mis aitab selle eest, kui midagi sinu õues olevatest asjadest lendab naabri aia pihta ja kahjustab seda,” soovitab Sepp. Vastutuskindlustuste suurus võiks olla kuskil viie tuhande euro ringis. “Oleme lihtsalt palju sellised asju If Kindlustuses kogenud ning soe soovitus on vastav lisakaitse ka enda maakodule võtta,” lisab ta.

If Kindlustuse kodukindlustuse võimalustega saad tutvuda siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.