If Kindlustuse blogi

Talv tuli maha: Mis tööd koduomanik kindlasti tegemata ei tohiks jätta?

Foto: Shutterstock.

Lumine talv pakub palju võimalusi talverõõmude nautimiseks, kuid tähendab majaomanike jaoks ka üht olulist lisakohustust – katuse puhastamine.

Olgu tegu suvila, eramaja või mõne linnas asuva hoonega, rookimata lumi ja jää ohustab nii hoone ümber kõndivaid inimesi kui ka näiteks tänavale või maja äärde pargitud autosid.

Lisaks sellele võib juhtuda, et kui katuselt on talve jooksul paks lumekiht puhastamata jäänud, hakkab see sulades vett katusest läbi pressima ning tulemuseks on läbijooks, mida tunnevad kõik ülemise korruse elanikud.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp juhib tähelepanu ka asjaolule, et lumest puhastamata katusega seonduvaid kahjusid kindlustusseltsid üldjuhul ei hüvita.

“Iga koduomanik võiks oma katust aeg-ajalt lumest puhtaks rookida. Kui ta seda ei tee, riskib inimene sellega, et tekib kahju – kuskilt kukub mõni jääkamakas alla ja lõhub midagi ära või saab kahjustada hoopis katus. Sellisel juhul kindlustusselts kahjusid ei hüvita,” sõnas Sepp.

“See on elementaarne hooldusmeede, mida iga korralik majaomanik peaks tegema,” lisas ta. Kusjuures lumi ja jää ei ole ainsad asjad, millest katust puhtana peaks hoidma.

Sepp juhib tähelepanu ka sügisperioodile, mil vihmaveerenni lehed kogunevad: “Kui rennis pole veel enam kuskile minna, võib see samuti katusele kahju teha.”

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.