If Kindlustuse blogi

Vananenud elektijuhtmestik võib tuua paksu pahandust: enne suurt talve tasub ka elektriseadmed üle vaadata!

Elektriseadmed on üks sagedastest põhjustest, mis kodus tulekahjusid põhjustab.Foto: Shutterstock

Kütteperiood on alanud, mis tähendab, et veel on viimane aeg oma küttesüsteemid ülevaadata. Väga paljud õnnetuste põhjustajateks on elektripaigaldiste või -seadeldistevale kasutamine, nende hooldamata jätmine või vananenud elektrijuhtmestik.

Tulekahjude üheks suurimaks põhjustajateks lisaks tulekolletele on just elektrisüsteemid – selleks, et kõige hullem ära hoida, tasub aeg-ajalt lasta spetsialistil enda elektrisüsteem üle vaadata.

Elektritööd võivad olla väga ohtlikud, mistõttu tasub elektrisüsteemi üle vaadata kindlasti sertifitseeritud elektrikul. Tulekahju võib tekkida ka siis, kui elektritöid on tehtud hooletult või oskamatult, näiteks liidetud omavahel valed juhtmed, mis võivad tekitada lühise, mis võib viia palju tõsisema õnnetuseni, mis võib põhjustada ka tervisekannatusi.

Turvatunde suurendamiseks tasub ka enda kodu kindlustada. If Kindlustuse kodukindlustus hüvitab tulekahjust või selle kustutamisest tekkinud kahjud ning kaitse all on ka kindlustusobjekti sisemine, elektriline või mehaaniline rike. Viimane kehtib koguriskipaketi ostmisel.

Kodukindlustuse kohta saad lähemalt lugeda ja hinda arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.