KV.ee blogi

Maakler eestlaste kõige veidramatest erisoovidest: tehing jäi ära, kuna omanik ei andnud majaga oma koera kaasa

Kui tavaliselt huvitab inimesi kodu ostmisel eelkõige see, millises seisukorras on eluruumid, kui suur on korter või maja ning kas selle asukoht on hea, siis ikka ja jälle tuleb kinnisvaramaakleritel tegemist teha klientidega, kel on veidi erilisemad soovid.

Sooviti osta maja koos koeraga

Lahe Kinnisvara konsultant-maakler Sirli Nurm meenutab, et kord lepiti kokku teine kohtumine selleks, et tulla koos koeraga ja ka koeralt tagasisidet saada.

Kuulnud on Nurm aga ka juhtumist, kus maja ostma tulnud meesterahvale hakkas majaomanike labrador niivõrd meeldima, et ilma koerata ta maja osta ei soovinudki. “Talle nii õudselt meeldis see koer ja ta tahtis seda endale,” räägib Nurm. Kuid müüjate jaoks oli koer siiski pereliige ning see tehing jäi sellel maakleril ära. 

Klient tuli pendliga

Ka kummitused ning energeetilised väljad pole maakleritele tundmatu maailm. “Seda küsitakse väga tihti, et kes on olnud eelmine omanik ja kui ta on olnud vana inimene, siis nad küsivad, et kas ta suri siin korteris,” räägib Nurm. Tal on olnud ka kliente, kes tulevad pendliga ja pendeldavad korteri energiat. 

Müra mõõtmine

Kliendid tunnevad tihti muret, kas korteri seinad kostavad läbi. Nurm räägib, et kord toodi korterisse ka aparaat, millega mõõdetakse mürataset. Nii saigi klient mõõta, kas korteris mängitav muusika on koridori kuulda ja vastupidi. Huvituti, kas müra jääb normi piiridesse või mitte. 

Basseiniga maja

Luksuslikemate soovide näitena on Nurme käest paar korda küsitud välibasseiniga maja ning paar sellist maja on ta ka müünud. 

Klient soovis osta üürniku asju

Konsultant-maakler räägib, et inimestel on ka suur huvi teiste inimeste vanade asjade vastu. “Ma ei mõista, miks inimesed hirmsasti ihaldavad teiste inimeste vanu asju?” imestab maakler. Huvi tuntakse nii mööbli kui erinevate tarbeesemete vastu. Ihaldatakse ka näiteks seintel olevaid pilte ja maale.

Ühel korral tekkis notari juures isegi kerge pinge. “Ostja tahtis hirmsasti asju, mis olid kuulutuse piltide peal. Aga sel hetkel kui need pildid tehti, elas seal majas sees üüriline ning need olid tema isiklikud mööbliesemed ja asjad,” räägib Nurm.

Ostja hakkas seepeal hirmsasti jonnima, mis sest et müümise ajal oli maja juba mööblist tühi. Ta õudselt tahtis saada neid üürilise asju ja nõudis neid. Kõik mis on olemas kuulutuse fotodel, need peavad olema. 

Notar siiski lahendas olukorra ära, tuues välja, et tegu on siiski vallasvaraga, mis kuulub kolmandale osapoolele ning et neil pole õigust müüa kellegi kolmanda asju. Klient rahunes, kuid oli siiski väga häiritud. 

Kõiki soove pole võimalik täita

Nurm selgitab, et kuna nad saavad müüa ja vahendada ikka ainult neid elamispindu, mis juba olemas on, siis on tulnud tal ette ka seda, et ta ei saa kliendi soovi täita. “Kui klient tuleb hästi paljude erisoovidega, siis nad väsivad üsna ruttu sellest valmisoleva kinnisvara läbitöötamisest. Nad pigem lähevad ja ehitavad endale ise midagi sellist, nagu nad tahavad,” räägib maakler-konsultant.

Samas lisab Nurm, et inimese eriliste ideede või soovide järgi ehitatud maja on hiljem üsna keeruline müüa. “Inimestel on erinevad ideed ja nad arvavad, et nad on väga head sisekujundajad, kuid nende maitse ei pruugi olla paljude teiste inimeste maitse,” räägib Nurm. 

Eriliste ja ka väga luksuslike majade puhul on tema sõnul müügiperiood pikem, sest kliente, keda sellised asjad huvitavad, on vähe. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.