KV.ee blogi

Uskumatu, aga tõsi: ebatavalised soovid, millega maakleritel tegeleda tuleb

Kinnisvara soetamisel on koduotsijatel sageli kindel soovunelm, milline nende tulevane kodu välja peab nägema. Vahel võivad need soovid olla veidi ebarealistlikud. Kõige eriskummalisematest juhtumitest, millega kinnisvaramaakleritel on tulnud tegeleda, räägib 1Partner Kinnisvara kutseline maakler Helena-Laura Lesment.

Soov jagada korteri hind eeldatavate eluaastate peale 

Kõige kummalisem soov on Helena-Laura Lesmenti sõnul olnud, kui inimene, kel polnud võimalust võtta pangalaenu ning omavahendid puudusid, tegi korteri müüjale ettepaneku osta tema korter, jagades korteri hinna omaenda prognoositavate tulevaste eluaastate vahel ära ja selle järgi hakata iga-aastaselt korteri müügihinda võrdsetes osades tasuma. 

“Seejuures ei soovinud ta mingil juhul sõlmida ühtegi lepingut, samas eeldas, et omanik vormistab korteri siiski koheselt kinkelepingu alusel tema nimele,” märkis kinnisvaramaakler. Ta lisas, et tegemist oli omavahel võhivõõraste inimestega, kuid sellegipoolest ei pidanud ostja paljuks sellist ettepanekut esitada.

Kaotatakse kaine mõistus

Lesment märkis oma kogemusele tuginedes, kuidas inimesed kipuvad sageli kaotama kaine mõistuse ning soovivad leida kodu, kus oleks kõik kohe olemas. Näiteks võiks era- või paarismaja asuda kesklinnas, mis oleks ühtlasi privaatne, kinnistul oleks merevaade ning samuti kõrghaljastus. Lisaks peaks kinnisvara hind olema alla keskmise ning täiesti uus ja luksusliku sisustusega. 

“Ehk siis tegelikkuses oli kokku pandud mitmed üksteist välistavad kriteeriumid,” kommenteeris Lesment, kelle sõnul jäävad sellised kliendid aastateks otsima sobivat kodu ning kogu sellest protsessist väsinuna loobutakse unistuste kodu otsimisest ning jätkatakse elu vanas kodus.

Ostja soove on võimalik pehmendada

Ostjatega, kes soovivad saada “kõik ühes” kinnisvara, tuleb Lesmenti sõnul olla kannatlik. Aja jooksul on võimalik ostja soove pehmendada, näidates kliendile, kuidas iga vara puhul on vajalik teha mingisugune kompromiss. 

Maakleri sõnul vajavad paljud ebarealistlike ootustega ostjad aega, et turul ise rahulikult ring peale teha, jõuavad siis mõne esialgse pakutud objektini tagasi ning ostavad selle ära.

“Vahel on objekt selleks hetkeks juba ära müüdud ning siis ostja siunab end, et õigel ajal asja väärtusest aru ei saanud,” märkis Lesment.

Mõnele kliendile sobib kõik

“Ühele ostjale sobis absoluutselt kõik, mis talle välja pakutud sai. Iga järgmise objekti puhul kinnitas ta ülevoolavalt, et see on täpselt see, mida ta terve elu on otsinud,” meenutas Helena-Laura Lesment üht juhtumit kliendiga, kes reaalse tehinguni kunagi ei jõudnudki.

“Siinkohal oli tegemist pigem unistajaga, kellel sel hetkel ilmselt puudusid vahendid, et ostu teostada,” nentis maakler, kes sõnas, et tegemist ei olnud raisatud ajaga. “Kliendil oli minu endaga väga sarnane maitse ja seetõttu oli ka minul huvitav tema valitud objektidega töötada,” lisas ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.