Nädala kuulutus

Iha Tarbeklaasi järele ei rauge: oksjoniportaalides käib ajalooliste vaasidega kauplemine täistuuridel

Foto: Osta.ee

Möödunud aastal sai tüütust klaasikolast – Tarbeklaasi vaasidest – justkui üleöö ihaldatuim kultuskaup. Oksjoniportaalid täitusid suuremate ja väiksemate vaaside, aga ka pokaalide, kannude ja vaagnatega. Eestlased tegid kodused vitriinkapid ja riiulid tühjaks – kes pani vanaemalt saadud kraami müüki, kes asus seda kalli hinnaga kokku ostma.

Võiks arvata, et säärane buum kaua ei kesta ning huvi värviliste vaaside vastu muutub leigemaks. Sellist trendi ei paista aga kusagilt. 

Oksjonikeskkonnas Osta.ee võib endiselt leida kõiksugu erinevaid vaase, aga ka kausse ja morsikanne. Hinnad küündivad tihti sadadesse eurodesse, seega vaaside kogumine pole sugugi odav lõbu. Valik muutub kiirelt ning huvilised peavad portaalil pidevalt silma peal hoidma.

Üks populaarsemaid ja äratuntavamaid vaase on kindlasti “Kassikakk”, mille armas ümar kuju ja pisikesed kõrvad sulatavad ka kõige kunstikaugema inimese südame. Valminud on neid kõikvõimalikes suurustes ja värvitoonides – hetkel on müüa näiteks suurem hajutatud kollane ja väiksem mereroheline vaas. 

Tähelepanu väärivad ka paljud teised vaasid, näiteks “Žaboo”, mille soovija saab valida imearmsa roosaka ja särtsaka tumepunase värvi vahel. Nende kõrval on koha sisse võtnud haruldast lillat tooni “Pesa”, mis sobib ideaalselt väiksemate lillede eksponeerimiseks, ning imeline roheline “Ama”.

Kel puudub soov osta koju suuremas koguses vaase, saab oksjonilt soetada ka igapäevasemat kraami – näiteks suurema klaaskausi või suitsuklaasist kannu. Põnevaid klaastooteid võib koju leida igaüks ning aeg-ajalt on hea oksjoniportaalile pilk peale visata – ehk on just nüüd tulnud müüki midagi erilist?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.