Aeg saata robotniiduk talvepuhkusele! Spetsialist õpetab, kuidas seda õigesti teha

Enne talvepuhkusele saatmist tuleb robotniiduk hoolikalt üle vaadata.Foto: Husqvarna

Sügisel, kui temperatuurid langevad viie kraadi juurde, on mõistlik robotniiduk koos laadimisjaamaga kokku korjata ja talvituma saata. Husqvarna eksperdid jagavad soovitusi, kuidas robotniiduk talveks ette valmistada

“Üldjuhul lõpetab rohi Eesti kliimas kasvamise oktoobris ja eks siis on ka õige aeg robotniiduk õuest tuppa talvituma saata. Eelkõige tasub vaadata ilmateadet,” räägib Husqvarna spetsialist Andrus Soomer.

Husqvarna järelteeninduse spetsialist Aivo Smitt lisab, et kindlasti tuleb robotniiduki aku enne talvituma panekut täis laadida. “Niidukile võib anda käskluse, et ta end pargiks kuni järgmise korralduseni, kus niiduk on tund-paar laadimisjaamas. Täis laetud niiduki võib siis juba välja lülitada.” 

Smitt toonitab, et meie kliimas tuleb kindlasti õuest ära korjata ka laadimisjaam. Selleks tuleb kõik juhtmed lahti ühendada ning kaablite ja juhtmete otsad näiteks spetsiaalsesse Husqvarna tootevalikus olevasse karpi panna. Piisab ka sellest, kui panna juhtmete otsad kilekotti ja kaitsta neid oksüdeerumist takistava määrdega. “Laadimisjaama ja niidukit tuleb kindlasti hoiustada plusskraadide juures,” lisab Smitt.

Ära unusta niiduki puhastamist

Niiduk tuleb enne talvituma panekut põhjalikult ära puhastada. “Osasid uuemaid niidukeid on lubatud voolava veega pesta. Ma küll hoiatan, et see on ainult voolav vooliku vesi. Kindlasti ei tohi sealjuures niidukit selili keerata ja veega üle lödistada. Üldjuhul tuleb ikkagi olla veega ettevaatlik,” õpetab Smitt. Mitte mingil juhul ei tohi robotniidukit puhastada survepesuriga, sest siis tungib vesi läbi tihendite ja vigastab elektroonikat. 

Ettevaatlikult tuleb puhastada ka robotniiduki laadimisjaam. Lisaks peab üle kontrollima niiduki rattad ja kuulama ega need ei kriuksu. Varuosade ja igasuguse abi saamiseks soovitab Smitt pöörduda edasimüüjate ja hoolduse pakkujate pole. 

Robotniidukit kodus hoiustades tuleb masin panna tasasele pinnale nii, et kõik neli ratast 

hoiustamiseks. 

Kasuta “talvekorteri” teenust

“Kui kodus ei ole piisavalt ruumi või tingimusi, siis kasutatakse palju ka talvehoiustamise teenust, mida pakub enamik edasimüüjatest,” tutvustab Smitt. 

See tähendab, et teenindusest tuleb inimene kohale, võtab robotniiduki ja laadimisjaama kaasa ning viib selle nende juurde talvituma. “Kevadel tuuakse korras, hooldatud ja tarkvarauuendustega masin koju tagasi. See teenus küll maksab, aga samas on see seda väärt, sest omanikul kaob ära hoiustamise mure,” selgitab Smitt. 

Ta lisab, et edasimüüja juures talvehoiustamise boonuseks on veel see, et kui hoolduse käigus avastatakse mõni tehniline viga, siis tehakse see korda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.