Ekspert selgitab: miks on oluline paigaldada kvaliteetne vihmaveesüsteem

Vihmaveesüsteemi valides tasub silmas pidada, et vihmaveerenn oleks ka seest kaetud värviga.Ruukki

Kellele meeldiks vihmaveesüsteem, mis ei täida oma funktsiooni ning võib hoonele lausa kahjustusi tekitada? Millele tasub seda valides ja paigaldades tähelepanu pöörata, räägib Ruukki katusetoodete müügijuht Gert Niinepuu.

Ebakvaliteetne paigaldus tekitab veekahjustusi

Gert Niinepuu selgitab, et ebakvaliteetselt paigaldatud või katkise vihmaveesüsteemi puhul võivad esineda erinevad ohud, mis tekitavad hoonele kahjustusi. Tema sõnul on vihmaveesüsteemi eesmärk juhtida vesi ohutult hoonest eemale.

Ekspert viitab, et kahjustatud vihmaveerenn või -toru võib tekitada niiskuskahjustusi hoone seintele. “Oluline on jälgida, et vesi liiguks suudmest hoonest eemale, mitte ei koguneks vundamendi ääres, mis omakorda võib põhjustada niiskuskahjustusi,” toonitab ta.

Kindlasti tasub vihmaveesüsteemi valides silmas pidada, et vihmaveerenn oleks ka seest kaetud värvkattega. Vastasel juhul võib juhtuda, et UV-kiirgus hakkab süsteemi kahjustama. 

Vihmaveesüsteemi paigaldades tuleb Niinepuu sõnul jälgida, et see vastaks paigaldusjuhendile ning et paigaldamisel kasutataks selleks ettenähtud töövahendeid. “Soovitame kasutada kuumtsingitud terasest vihmaveesüsteeme, mis peavad vastu kõikidele Põhjamaistele väljakutsetele, mida aastaajad pakuvad,” soovitab Niinepuu süsteemi paigaldamiseks sobivat materjali. 

Puhasta süsteemi kaks korda aastas

Hooldusest rääkides toob Niinepuu välja, et vihmaveesüsteemi tuleks kontrollida ja vajadusel hooldada kaks korda aastas: kevadel ja sügisel. Põhiline probleem on lehed, mis ummistavad allatuleku ja vesi ei saa rennist alla joosta.

Kevadel tasub eksperdi sõnul aga kindlasti pöörata tähelepanu rennijätkudele, mis võivad talvel suurest jääkoormusest rennis tilkuma hakata ning vajavad uut tihendamist. Sellega aga hooldus piirdub ning üldjuhul suuremaid muresid vihmaveesüsteemiga majaomanikul ei ole.

Rääkides erineva kujuga vihmaveesüsteemidest, ütleb Niinepuu, et siinkohal on tegemist eelkõige esteetilise küsimusega. Tema sõnul on enamus Eestis müüdavatest vihmaveesüsteemidest ümarad, kuid kliente leidub ka kandilisele vihmaveesüsteemidele. “Oluline, et klientidel on võimalus valida, mis nende hoonele paremini sobiks,” lisab ta.

Peidetud vihmaveesüsteem on väga efektiivne

Lisaks ümarale ja kandilisele vihmaveesüsteemile on Ruukki tulnud Eesti turul välja peidetud süsteemiga. Eesti turul on tegemist täiesti uue tootega, mis vastab modernsetele arhitektuuritrendidele – ilma räästata hooned, kus katusekattematerjal paigaldatakse ka seinale. 

Niinepuu selgitab, et selline lahendus ei ole mõeldud ainult uusehitistele, vaid on võimalik paigaldada ka renoveeritavale hoonele. “Peidetud vihmasüsteem võimaldab esteetiliselt kauni välimusega katteplekkidega turvaliselt ära peita nii vihmaveetorud kui ka -rennid fassaadil,” lisab ta.

See toode sobib Ruukki katusetoodete müügijuhi sõnul klientidele, kes soovivad hoonele minimalistlikku välimust ja lihtsust. Niinepuu kinnitab ka, et peidetud süsteem juhib vihmavett hoonest eemale sama efektiivselt nagu teisedki süsteemid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.