SUUR GALERII: Volta kvartali teine etapp on valmis!

Foto: Kaupo Kalda

Sügise alguseks valmisid Volta kvartali teise etapi viimased hooned ning tänaseks on uue omaniku leidnud juba üle 90 protsendi uuenenud kvartali kodudest. Valmis majade seas on nii üle 100 aasta vanune ajalooline paekivist Volta Galerii Loftide hoone kui ka kvartali esimesed A energiaklassi uusehitised ehk Volta Residentsid. 

Valminud etapist on veel järel vaid mõned kodud, kuid üsna pea saab alguse juba päris uus Volta etapp!

Volta Galerii Loftid

Kaasaegse hingamise saanud ajaloolises Volta kvartalis asub üks Tallinna kõige unikaalsem elu- ja ärihoone, 1912. aastast pärinev endine tööstuskeskus Volta Galerii Loftid. Taastatud hoones on kuni kuue meetri kõrguste lagedega läbi kolme korruse planeeringuga ja tihedas linnakeskkonnas haruldased townhouse– ja lofti-tüüpi isikliku hoovialaga korterid ning äripinnad.

172 meetri pikkuse kaarakendega paekivihoone omapära seisneb tööstusarhitektuurile omases avatud ja loomingulises ruumikasutuses, lagede kõrguses ja ülisuurtes akendes, mis võimaldavad luua ainulaadse interjööri. Iga kodu juurde kuulub ka ühe ajaloolise löövi sisse loodud ligi 100-ruutmeetrine isiklik hooviala, mida ääristab taastatud paekivimüür.

Volta Galerii Loftides saavad kokku kahe erineva elupinna eelised: vaikne ümbrus ja vahetu lähedus merele võimendab eramaja rahulikku ja privaatset vibe’i samas, kui kõik eluks vajalik jääb linnale omaselt mõne minuti kaugusele.

Volta Residentsid

KOKO arhitektide poolt loodud A-energiaklassi uusehitistes on kombineeritud kvartali enam kui 120 aasta pikkune ajalugu ja uusarendusele ning industriaal-arhitektuurile omased elemendid, mille tulemuseks on ühed Põhja-Tallinna ühed kõige omanäolisemad hooned.

Sisekvartali rahulikku privaatsusesse peidetud Volta Residentside hoonetes on 1-4-toalised korterid, sisekorruste ja erinevate tasapindadega loftid, aga ka eksklusiivsed penthouse korterid, millelt avaneb imeilus vaade nii merele kui vanalinnale. Hooned seob tervikuks tulevikus kvartali sisemusse rajatav kõrghaljastuse ja puhkealadega roheline park.

Tegemist on küll uusehitistega, kuid hoonete disain kõlab kokku kogu kvartali tööstusarhitektuurile omase ilmega ning on inspireeritud Volta legendaarsest vahvlimasinast. Hoonetel on maast laeni ruudustatud aknad ning dekoratiivsete piiretega rõdud, mis meenutavad tervikuna vahvlimasina ruudustikku ning nurgelisi vorme. 

Mis järgmiseks?

Volta tehase territooriumile kerkib lähiaastatel 29 hoonest koosnev roheline kvartal, mis moodustab Kalamaja südamesse innovaatilise ja keskkonnasõbraliku mikrolinna. Volta kvartali teeb eriliseks selle mugavus ja funktsionaalsus – kogu kvartal on planeeritud 15 minuti linna põhimõttel ehk kõik tööks ja eluks vajalik peab jääma jalutuskäigu kaugusele.

Kvartalisse tuleb nii äri- kui elupindu, vaba aja veetmise võimalusi erinevatele vanusegruppidele, täiesti uus kõrghaljastusega park, ja lasteaed. 

Juba varsti algab Volta kvartalis uus Volta Residentside etapp, mille raames valmivad uued A-energiaklassi kodud, ning ettevalmistamisel on ka ajaloolise Volta peahoone taassünd elegantsete kaasaegsete Volta Villa kodudena. 

Registreeri huvi juba täna: https://endover.ee/volta/volta-residentsid/registreeri-huvi/

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.