Aed

Lasnamäele rajatakse tohutusuur pargiala

Tondiraba park.

Märtsis algavad ehitustööd Lasnamäel asuva Tondiraba pargi rajamiseks, töid teostab Tallinna Teede AS. Pargist saab pealinna suurim puhkeala, kus oma koht on nii inimestel kui ka loodusel.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et rajatava Tondiraba pargi näol on tegemist unikaalse rohe- ja puhkealaga, mis pakub rikkalikke võimalusi eri põlvkondadele tervise edendamiseks ja vaba aja veetmiseks värskes õhus.

“Nii luuakse parki võimalused meeskondlike ja individuaalspordialade harrastamiseks, rajatakse mitu suurt mänguväljakut, seiklusrada ja koerte jalutusväljakud. Niisamuti on mõeldud jalgratturitele – parki tuleb mugav taristu jalgrattaga sõitmiseks ja maastikurada ning lisaks saab seal olema ka ainulaadne ekstreemspordi ala,” märkis Kõlvart.

Rajatakse veel liuväli, kus suvisel aastaajal saab tegeleda teiste spordialadega. Metsa läbivad jalgrajad aga võimaldavad jõuda otse ühest pargi osast teise.

Kunagine raba on pikalt olnud inimtegevusest mõjutatud, mistõttu on sellest kujunenud ülipõnev ja omanäoline mitmekesine roheala. Tondirabas on esindatud väga palju erinevaid kasvukohti ja biotoope: veesilmad, soisemad, kõrkjatesse kasvanud alad, mustikametsa riba, tühermaalikud- ja metsakooslused ja seetõttu suhtutakse rabasse kui poollooduslikku reservuaari.

Lisaks teedele ja konstruktsioonidele ehitatakse välja tänavavalgustus, uuendatakse tehnovõrke, teostatakse maastikukujundustöid, paigaldatakse liikluskorraldus- ja ohutusvahendeid. Rajatakse kümme eraldi väljakut, seal hulgas jääväljak, rannavõrkpalli väljak pumptrack, skatepark ja maastikurattarada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.