Aed

Tundmatu saemees hoiab Pärnu peret hirmu all

Jaan Allik aasta alguses esimese saagimise ajal oma kodu väravas.Foto: Scanpix

Pärnus Suur-Jõekalda tänaval rüüstas tundmatu kurikael nädalavahetusel perekond Alliku koduõue, saagides lukustatud hoovis maha kaks suurt elupuud, kirjutab Pärnu Postimees.

Üheksa kuud tagasi juhtus täpselt samasugune lugu ja kokku turritab Allikute hoovil nüüd kolm kiitsakat kändu. Siiani ei ole pahategijat tabatud. Mõlemad 16 aastat tagasi istutatud ilupuud on taas saetud öösel: üks reede ööl vastu laupäeva ja teine pühapäeva ööl vastu esmaspäeva. Kaasa pole neid viidud, on olnud üksnes saagimise rõõm.

«Ta toimetab kõige pimedamal ja vaiksemal ajal,» märkis Jaan Allik. «Tõenäoliselt miski segas, et esimene öö kohe kahte maha ei võtnud. Puu vajus värava peale. Teise puuga nägi vaeva, saagis ilusti kiilu, et vajuks teisele poole.»

Teadmine, et keegi halbade kavatsustega öösel, mil pere majas magab, aias tegutseb, tekitab kõhedust ja äratab hirmu. «Ega ma ennast siin oma kodus praegu turvaliselt tunne,» avaldas Allik.

Aasta alguses Allikute pere aias langetatud elupuu. Foto: Scanpix

Abikaasa, kes hariduselt aednik ja koduaeda erilise hoole ja armastusega kujundanud, on mehe väitel šokis. Pärast saetöö olevat pärast esimese puu saagimist vähemalt viis korda aia taga seisval autol ventiilid välja keeratud. Hommikul on pererahvast ees oodanud tühjade rehvidega masin.

Allik on veendunud, et teab, kes on nende tegude toimepanija. Ta kahtlustab naabruses kinnisvara omavat inimest, kellega on olmeküsimustes maid jagatud. Kindlad tõendid aga puuduvad. Seetõttu on politseigi jõuetu.

Pärnu politseijaoskonna vanemväärteomenetleja Kristiina Hallimäe märkis, et kõnealuse juhtumi suhtes on algatatud väärteomenetlus. Ta lisas, et niisuguste juhtumite lahendamisel on suureks abiks turvakaamerate salvestised ja tähelepanelikelt kodanikelt saadud info.

Paar elupuud on Allikute aeda veel jäänud ja peremehe sõnutsi ei anna muud teha kui olla senisest valvsam ja muretseda parem kaamera. Praeguse seadme pildilt polevat peale pilkase pimeduse midagi näha.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.