Jõulud

Pilk peale: abivalmis inimene pani kokku e-jõulturu, mille abil saab kodumaiseid kinke soetada

Osta jõulukingid kodumaistelt tootjatelt!Foto: Shutterstock

Abivalmis inimene on Facebookis kogunud kokku hulga Eesti väiketootjate kodulehti ja Facebooki-lehekülgi, et väikeettevõtjaid toetada ja teiste kingijahti veidi lihtsustatada.

Leheküljel “Minu väike e-jõuluturg” on kokku kogutud suur hulk neid kodumaiseid tootjaid, kelle toodangut saab osta üle veebi, ilma päris poodi kohale minemata.

“Et oleks võimalik leida kohalikku käsitööd, disaini, kunsti ja raamatuid, maiustusi ja söödavaid kingitusi ning kõikvõimalikku muud toredust,” seisab turu kirjelduses.

Kogumistöö sai esiotsa tehtud küll iseendale, kuid hiljem tekkis mõte, et ehk on sellest teistelegi kasu.

E-jõuluturu kokkupanija Jaanika ütleb, et talle meeldivad kingitused hoolimata sellest, et saab aru kontseptsioonist “vähem asju ja arutut tarbimist”. “Kuid pühad ilma poodides/ turul/ kusiganes tuiamiseta ja seega intensiivselt iga mu lähedase peale mõtlemiseta on minu jaoks… nadi,” kirjutab ta.

Jaanika hinnangul pole kingitus lihtsalt asi, vaid meedium, läbi mille saab nähtavaks mõttetegu. “See, et keegi mõtles su peale ja mõtles, et see asi võiks sind rõõmustada. Samamoodi vastupidi – mõelda ja arutleda, mis võiks kedagi rõõmustada, mis talle meeldiks. Üks mu lemmiktegevusi. Sest asi pole asi, asi on mõte,” kirjutab ta.

Kui keegi tahab valminud nimekirja mõnd poodi lisada, siis täiendused on igati teretulnud.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.