Analüütik: elamispindade hinnad on Eesti sissetulekuid arvestades liiga kõrged

Foto: Shutterstock

Kinnisvarabüroo Arco Vara analüütiku Mihkel Eliste sõnul on tänast laenuraha hinda ja potentsiaalse ostjaskonna sissetulekute taset arvestades elamispindade hinnad üleüldiselt liiga kõrged.

Samas nendib analüütik, et see ei viita siiski, et korterite või ka üksikelamute hinnad peaksid lähitulevikus ilmtingimata alanema. “Ehitusmahud üheskoos üleüldiselt -aktiivsusega on taandumas, mille juures aga endiselt paistab, et elamuarenduse finantseerimismahud on samuti pigem kõrged,” märkis ta värskes Arco Vara turuülevaates. 

Eliste selgitas, et ehitusturg reageerib üldiselt kinnisvaraturul aset leidnud negatiivsetele või ka positiivsetele muutustele arvestatava viitega, mille juures on tõenäoline, et ehitusturul on langustrend jätkuv, mõjutades ehk lähitulevikus teataval määral ka piirkondlikku tööturgu kas siis otseselt või kaudselt läbi Skandinaaviamaade oluliselt kehvema olukorra tõttu.

Augustis suurenes Eesti korteriturul aktiivsus võrreldes juuliga 16 protsendi võrra. Samas aastatavõrdluses püsis tehingute arv aga jätkuvalt ligi viiendiku võrra madalamal, viidates suhteliselt sarnasele turukeskkonnale nagu sel aastal on üleüldiselt alates kevadisest perioodist olnud. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.