Eesti üüriturul on tekkinud väga huvitav olukord

Foto: Shutterstock

Arco Vara kinnisvarabüroo hinnangul on üüriturul, eriti Tallinna näitel, selge ülepakkumine, mille põhjuseks on uute korterelamute valmimine.

“Ostu-müügipakkumiste turul on jällegi olukord olnud üürituruga võrreldes mõnevõrra erinev, mille juures pakkumismaht ei ole tänaseks ligi aasta aega Eestis tervikuna või konkreetsemalt ka Tallinna näitel muutunud,” märkis kinnisvarabüroo analüütik Mihkel Eliste igakuises turuülevaates.

Krediiditurul ei soodusta hetkel kinnisvarasse investeerimist kõrge laenuraha hind ja inflatsioon. “Kinnisvarainvestorid pole turult kadunud, kuid nende osakaal võib olla vähenenud. 2023. aasta kolmandas kvartalis moodustasid juriidilisest isikust korterite ostjad Tallinna korteriturul 23 protsenti,” tõi analüütik välja.

Eliste hinnangul on üüritootlused täna liialt madalad, mis viitab sellele, et on oodata üürihindade kasvu tulevikus. Elamispindade hinnad on aastatagusega võrreldes ligi 5 protsenti madalamad, kuid erinevused piirkonniti on märkimisväärsed.

“Kinnisvaraturul osalejate hulk on jäänud aastatega 2021–2022 võrreldes selgelt väiksemaks ning need, kes soovivad täna turul kasumlikult tegutsemist jätkata, peavad olema loovad ning rakendama varasemast rohkem innovatsiooni,” nentis Eliste.

2023. aasta oktoobris tehti Eesti korteriturul 1786 ostu-müügitehingut, näidates analüütiku sõnul ootuspärast aktiivsust. Turuaktiivsus oli võrreldes septembriga 0,9 protsenti kõrgem ja aastatagusega võrreldes suurenes kuue tehingu võrra.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.