Kinnisvara

Harjumaale vanasse mõisasüdamesse kerkivad ridaelamud

Kirsiaia arendus.Fotod: Pinered

Rubriiki toetab

Pinered alustab sellel suvel Kiili alevi külje all Vääna mõisasüdames Kirsiaia arendusprojektiga. Rajatakse 32 kompaktset ridaeramut, kus põimuvad idamaise ehituskunsti traditsioonid põhjamaise kodusoojusega, lubab arendaja.

Viimase paari aasta jooksul toimunud pöörane kinnisvara hinnatõus on muutnud uue ridaelamu soetamise väga paljudele inimestele kättesaamatuks unistuseks. Nõudlus kvaliteetsete 3-5-toaliste A-energiamärgisega kodude vastu on koroonakriisi järgselt endiselt väga suur, kuid üha enamate perede laenuvõime ei küündi kaugemale Tallinna lähivaldade kortermajadest, selgitab Pinered saadetud pressiteates.

Pineredi partneri ja arendusjuhi Sandor Simsoni sõnul võttis arendaja eesmärgiks kriitiliselt üle vaadata inimeste reaalne ruumivajadus, et leida võimalusi uute kodude taskukohasemaks muutmiseks.

“Nägime, et inimesed soovivad endiselt privaatse murulapiga hubast kodu, kuid keegi ei taha enam maksta kasutamata ruutmeetrite ehitamise ja kütmise eest. Tänapäeva noored pered püüavad pigem tarbimist ja asjade omamist koomale tõmmata, et säästa keskkonda ning jätta endale rohkem vahendeid reisimise ja teiste meelepäraste hobide jaoks. Lahenduse leidmiseks ammutasime inspiratsiooni Jaapani ehitustraditsioonidest, kus kompaktne ruumikasutus on normiks. Sedasi sündiski Kirsiaed, mis sisuliselt koosneb üksteise kõrvale asetatud väikestest eramajadest. Kõik ruutmeetrid on targalt kasutusele võetud ja elanikud saavad jalutada otse tagahoovi ilma toast või naabri õuest läbi lipsamata,” räägib Simson.

Rajatavad kodud on A-energiaklassiga. Toasoojust ammutatakse maaküttest, tänu sellele on elektrikulud mõõdukad ning taskukohased. Hooned rajatakse puitelementidest, mille tulemusel on hooned kõrge kvaliteediga ja väga energiatõhusad.

Planeeringu juures jääb klientidele endiselt võimalus kujundada uut kodu vastavalt enda vajadustele ning erinevate lisade abil luua väga omanäolisi lahendusi. Kirsiaia ridaeramud muudab eristuvaks asjaolu, et neil puuduvad ühised seinad naabritega. Kirsiaia arhitektuurne lahendust kajastab sügavat sidet ja austust looduskeskkonna vastu. Peamiseks eripäraks on lihtsus ja puhtus, kus mängulisust lisavad naturaalsed elemendid. 

LAAM Kinnisvara juhatuse liige ja partner Mart Saa sõnas, et Kirsiaia projekt eristub teistest oma ratsionaalsete planeeringute ja ühekorruselise ridaeramu lahenduse poolest, kus majaosasid ei ühenda omavahel mitte seinad vaid privaatsed hoovinurgad. “Lisaks tagab A-energiaklass madalad ülalpidamiskulud, mis jätab piisavalt vabadust ka elamiseks,” tõdes Saa.

Kirsiaia esimesed kodud valmivad 2023. aasta  kevadel kirsipuude õitsemise ajaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.